Портфоліо Сіденко Римми Миколаївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Твій друг книга

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Читання, українська мова

Вік учнів, клас

8 років, 2А клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Формувати навички і потребу самостійно,осмислено добирати і читати дитячі книги. Формувати уміння самостійно ознайомлюватись з новою книжкою, опираючись на поза текстову інформацію.Відвідати шкільну і міську бібліотеки. Практично ознайомити учнів з поняттями «титульний аркуш», «анотація», «каталог». Дослідитиякі книги знаходяться у бібліотеках. Провести експеримент яких книг більше.Виявити найкращого читача

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію 1 та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу, форми З-Х-Д та/або оргдіаграму. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та вмінь, навчальні потреби учнів. Вчитель знайомить дітей з формою «Я-розумію!» у розділі 1 заняття. У процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-розумію» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, вчитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних педагог зможе дещо змінювати завдання, приводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель здійснює оцінку результатів роботи учнів за допомогою форм оцінювання презентації (продукту). Учні працюють з формою «Я розумію» та записують результати до Журналів спостережень, за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Окрім цього, педагог проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження блогу використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершенню проекту можна вивчити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проекту через використання Презентації 2 та блогу для проведення самооцінювання. Учні використовують самооцінювання журналів дослідження з метою визначення правильності їх ведення і необхідності додавання необхідного. Як підсумок роботи над проектом представляють учнівську презентацію.


Презентація 1

Презентація 2

Презентація учня

З-Х-Д

Організаційна діаграма

Форма "Я розумію"

Журнал спостережень

Опитувальник

Опитувальник батьків


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель планує діяльність на протязі проекту відповідно до плану впровадження Урок 1 Підготовка На початку проекту вчитель демонструє учням публікацію про метод проектів з метою роз’яснення. День 1 Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника «Що краще читати?, за допомогою якого визначається рівень обізнаності учнів про книги паперові та електронні. Наступний етап – це ознайомлення з вчительською презентацією, в якій представляється ключове питання: «Чи можливо життя без книги?»та тематичні запитання: Чи може книга бути другом? Які є книги? Які книги тобі подобаються? З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання «Книга - твій друг» На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму З-Х-Д, учні працюють над питанням «Які існують книги?». Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації –презентації 1, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту. 1 тиждень роботи над проектом 1 група виконують наступні завдання: •Проводять опитування серед учнів «Які є книги?» •Знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про види книг. З’ясовують які знання можна отримати з різних книг. 2 група виконують наступні завдання: •Опрацювати різні джерела інформації з метою пошуку матеріалу про особливості структури паперової книги. •Складають таблицю про елементи книги. •Розкривають порядок розташування в книзі елементів за сторінками. Відвідують шкільну бібліотеку. Проводять дослідження «Які є книги»,складають опитувальник «Наявність книг у шкільній бібліотеці». 3 група Знаходить в Інтернет ресурсах електронну книгу,знайомля ться з нею. Досліджують,які переваги та недоліки електронної книги.Проводять опитування серед батьків, вчителів «Що краще читати?» 2 тиждень роботи над проектом Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати , заповнюють журнал спостережень. Робота над проектом представлена в «Результатах роботи учнів над проектом» та в учнівській презентації. 1 група Хід, а також результати своєї роботи представлять в учнівській презентації. 2 група Результат роботи представляють в організаційній діаграмі «Наявність книг у шкільній бібліотеці». Хід, а також результати своєї роботи представлять в учнівській презентації. 3 група Результат роботи представляють в діаграмі «Що до використання електронних книг серед батьків». Хід, а також результати своєї роботи представлять в учнівській презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сіденко Римма Миколаївна


Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів


Навчальний заклад

Заклад «Навчально- виховний комплекс:загальноосвітня школа I –III ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради»


Місто\село, район, область

Вінниця

Контактні дані

sidenko1968@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.01-11.01.2013

Місце проведення тренінгу

Заклад «Навчально- виховний комплекс:загальноосвітня школа I –III ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради»

Тренери

Пойда Сергій Андрійович, Марковська Тетяна Василівна