Портфоліо Стеценко Світлани Миколаївни з теми: "Роль людини у зміні природних комплексів на Землі"
Зміст
Назва навчальної теми
"Взаємодія людини і природи"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, біологія, хімія, фізика, інформатика
Вік учнів, клас
13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Проект призначений для учнів 7 класу при вивченні теми «Взаємодія людини і природи» на уроках географії клас об’єднується в 3 групи – дослідники-географи, археологи, експерти. Результати діяльності груп будуть представлені презентацією (археологи), WIKI-статтею (географи), буклетом (експерти)
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
По закінченню роботи над проектом учні зможуть:
- проводити географічне дослідження зміни природних комплексів з подальшою обробкою, аналізом даних, з отриманням результатів у вигляді висновків;
- визначити сучасні проблеми взаємодії суспільства і природи, а також рівень впливу господарської діяльності людини на різкі зміни природних комплексів Землі;
- навчитися здобувати необхідну інформацію, користуючись різними джерелами знань, в тому числі і Інтернетом;
- представляти результати своєї діяльності , використовуючи презентацію, WIKI-статтю, буклет.
Опис оцінювання
До початку проекту:
Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про екологічні проблеми природних комплексів, застосовується Опитувальник з теми «Роль людини у зміні природних комплексів». Окрім цього учні заповнюють в Таблицях «ЗХД» два стовпчика: Знаємо та Хочемо дізнатися.
В ході виконання проекту:
Для оцінювання учнями власного внеску в групову роботу вчитель використовує Контрольний список: вклад в групову роботу. Для самооцінювання учнями ходу їх дослідження використовується Контрольний список процес дослідження.
Після завершення проекту:
Учні створили інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані в групи, які заповнюють Контрольний список для Вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію та WiKI-статтю.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Учнівська Вікі-стаття "Небезпечна природа?"
За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.
1 урок. Для зацікавлення учнів вчитель готує і представляє свою презентацію, в якій ознайомлює учнів з темою проекту, з ключовим та тематичними питаннями. Для перевірки попередніх знань учнів з теми учитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Вплив людини на природу Землі». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД».
Учні об’єднуються в три групи (за інтересом), в кожній групі по 6 учнів. Кожній групі надаються ролі: географи-дослідники «Ерудити», «Клуб археологів», експертна група. Використовуючи ресурси Інтернету, ЗМІ, довідникової літератури, досліджують вплив людини та природних чинників на зміну природних комплексів.
Результати діяльності «Ерудитів» будуть представлені WIKI-статтею.
«Клуб археологів» готує учнівську презентацію про зміни природних комплексів на Землі на протязі її історичного розвитку.
«Експерти», вивчивши представлені «Ерудитами» та «Клубом археологів» матеріали, повинні представити висновки про те, хто ж викликав різкі зміни в природних комплексах Землі. Результати діяльності експерти представлять у вигляді блогу.
2 урок. Вчитель роздає інструкції, як здійснювати пошукову діяльність, надає дітям Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, використовуючи Інтернет-ресурси, ЗМІ, довідникову літературу. Оцінюють отриману інформацію згідно Критеріїв, що надає вчитель. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учитель надає учням Документ для фасилітації.
3 урок. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову діяльність, учні кожної групи оцінюють себе.
4 урок. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно Контрольного списку для Вікі-сайту та Форми оцінювання мультимедійної презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Стеценко
Фах, навчальний предмет
Учитель географії, географія
Навчальний заклад
Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П.П.Шумилова
Місто\село, район, область
м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область
Контактні дані
Smstetsenko на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20 серпня - 14 вересня 2012
Місце проведення тренінгу
Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П.П.Шумилова
Тренери
Волошина Олена Вікторівна