Портфоліо Степанюк Л.Г.для учнів 7 класу з теми "Краса людського творіння"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Краса людського творіння"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання,інформатика,історія,українська мова,географія

Вік учнів, клас

12-13 років,7 клас

Стислий опис проекту .Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми «Українська народна вишивка». Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу визначаться як стати сильнішими,будуть разом здобувати нові знання про наш народ,про його звичаї та обряди,а головне дізнаються про такий надзвичайний український автентичний елемент як вишивка.Будуть опрацьовувати літературні джерела,інтернет ресурси,будуть проводити опитування та інтерв’ю.Виконають пошукову роботу та визначать історичні витоки вишивки,дослідять основні її функції,а також розглянуть основні види вишивки та навчаться вишивати власноруч.Подорож у світ вишивки буде захоплюючою,цікавою та пізнавальною.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження теми

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи над проектом проводиться опитування, під час якого заповнюється таблиця ЗХД. Протягом роботи використовуємо поточне оцінювання, само оцінювання та взаємооцінювання. Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, здійснювати самооцінку. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу проекту. В кінці проекту діти демонструють презентації виконаних проектів, публікації, блог або сторінку вікі-статті та обговорюють кожен проект між групами.

ЗХД

Контрольний список для блогу проекту

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом вчителі, батьки та учні знайомляться з методом проектів. На початку роботи над проектом учні проходять опитування у вигляді тестових завдань . Далі учні знайомляться з вступною презентацією вчителя, в якій знайомляться з ключовими питанням: Чи можна вважати вишивку мистецтвом?

Метод проектів.jpg Метод проектів1.jpg


Тиждень1

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чи можна вважати вишивку мистецтвом? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом. Оголосіть наступне запитання до проекту Чи є синонімами вишивання і творчість? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом.Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Проводиться мозковий штурм у створених групах за такими питаннями:

Які вироби можна прикрасити вишивкою?

Які побутові вироби можна оздобити вишивкою?

Які ваші особисті вироби оздоблені вишивкою?

Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

Тиждень2.

Запросіть учнів обговорити нові Тематичні запитання: «Чому вишивають рушники? Чи є синонімами вишивання і творчість? Напишіть запитання на аркушах паперу і передайте кожній групі. Групи учнів, відповідно до обраних тем , мають дослідити відповіді на Тематичні запитання. Скажіть учням, що вони створюватимуть два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене першому занятті: Чи можна вважати вишивку мистецтвом? Кожна група має створити: • по-перше мультимедійну презентацію про своє дослідження , • по-друге (на вибір групи): ▪ АБО блог, що містить короткі статті ▪ АБО вікі-сайт про тему, включаючи наслідки та ефекти (Вікі повинно містити дані ) Дозвольте учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Кожна група учнів повинна досліджувати різні теми. Нагадайте учням, щоб вони використовували Тематичне запитання в своїх проектах. Роздайте учням Контрольний список до презентації для або Контрольний список для інформаційного бюлетеню або вікі в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговоріть з учнями Контрольні списки і попросіть їх використовувати їх ці списки моніторингу свого прогресу під час роботи.

Тиждень3.

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Приступають до створення блогу та Wiki-сайту.

Тиждень4.

Учні завершують своє дослідження, застосовуючи набуті знання. Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів чи вікі. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

Учнівський блог

Відомості про автора

Люся Степанюк

Фах, навчальний предмет

вчитель загальнотехнічних дисциплін і праці, трудове навчання


Навчальний заклад

Софіївка,Софіївський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

LyusaStep@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03/06-15/06/2013

Місце проведення тренінгу

Софіївська загальноосвітня школа 1-111 ступенів №1

Тренери

Величко Н.Ф.