Портфоліо Степаненко Анни з теми "Вода"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Вода"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, інформатика

Вік учнів, клас

8-9 років, 3 клас

Стислий опис проекту

Для створення проекту до роботи будуть залучені учні 3 класу, батьки, учитель. Цей проект спрямований на розширення всебічного світогляду учнів. Під час виконання даного проекту учні досліджуватимуть, для чого на Землі необхідна вода, яке значення має вона для людей, чому на Землі стає все менше чистої води, як її можна зекономити. Діти шукатимуть цікаву інформацію про воду в літературі та Інтернеті узагальнюватимуть матеріали пошуку і створять блог.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання

Проект може бути організований учнями 3 класу з предмету «Природознавство». Оцінювання відбувається протягом усього навчального проекту, але...

Перед початком проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування, запитань з підказками, а також форми оцінювання вміння аналізувати. Ця форма написана зрозумілою учням молодших класів мовою, призначена для самооцінювання ними вміння аналізувати.

Протягом проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності допомогу (усні консультації). При зворотному зв’язку від однолітків записи збираються в особистій або груповій теці. Контрольний список для самооцінювання свого блогу допомагає учням утримувати увагу на очікуваній поведінці. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель пропонує , щоб допомогти учням розуміти до чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу.

Під час захисту проектів відбувається оцінювання групової роботи, вкладу кожного учня. Для цього вчитель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Приклад учнівської роботи

Згідно плану впровадження проекту вчитель роздає завдання учасникам проекту, які мають їх виконати ще до початку проекту або протягом проекту, якщо це передбачено планом. Перед початком проекту учитель показує презентацію дітям, яка їх готує до сприйняття нової інформації. В процесі перегляду учні заповнюють документ «попереднє оцінювання навчальних потреб з діаграмою» і документ «попереднє оцінювання в таблиці ЗХД». За допомогою цих документів учитель оцінює ті навчальні потребі, які виникають саме у цієї групи дітей.

Для батьків вчитель створює бюлетень, в якому розказує про метод проектів, і як за допомогою нього учні будуть навчатися наступні 6 тижнів. Далі вчитель обговорює переваги посилання на джерела, роз’ясняє види покарання за плагіат, показує презентацію про авторське право. Також під час підготовки до проекту вчитель створює документ-інструкцію, яка допоможе дітям правильно працювати з блогом. Саме в ньому учні будуть виконувати записи при вивченні теми. Під час проекту вчитель за допомогою ввідної презентації вчителя розповідає дітям про проект і окреслює обов'язки різних груп:

1 група за допомогою опрацювання теоретичного матеріалу в книгах та Інтернеті дізнається де знаходяться всі запаси прісної води на Землі і створює діаграму кількості прісної та морської води

2 група проводить дослідження під керівництвом вчителя з таненням льоду та з випаровуванням солоної води. Фіксує ці результати у вигляді фотографій та створює презентацію про своє дослідження

3 група проводить дослідження «скільки ваша сім`я витрачає води за добу» опрацьовує результати опитування і створює рекомендації з економії води.

Під час проекту діти шукаючи інформацію критично оцінюють веб-сайти за допомогою документу «Контрольний список для оцінки веб-сайтів». Також користуючись «Контрольним списком самоспрямування» діти під час проекту можуть самостійно спрямувати свою діяльність. Контрольний способ самооцінювання блогу допоможе дітям 3 групи зрозуміти, чи правильно вони рухаються під час роботи над створенням блогу.

Основною метою проекту можуть стати поради, які будуть створені учнями для того, щоб оточуючі люди пам'ятали про цінність води на Землі і економили її.

Після завершення вивчення теми вчителю варто організувати онлайн обговоренння між учнями відповіді на ключове питання «Без чого не можливо вижити?» з отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Степаненко Анна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Навчальний заклад

ВП "Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

м. Лисичанськ, Луганської області

Контактні дані

anstep30 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06.2013р - 15.06.2013р

Місце проведення тренінгу

м.Одесса

Тренери

Анна Скрипка

Ольга Барна