Портфоліо Стеблівець Ірини для учнів 9 класу з фізики за темою " Люблячий камінь"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
- 10 =Дати проведення тренінгу
Назва навчальної теми
Люблячий камінь
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика
Математика, інформатика, українська мова та література, біологія, географія
Вік учнів, клас
9-й клас, 14-15 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Виконуючи цей проект учні демонструють знання понять магнітне поле, індукція магнітного поля, напрям вектора індукціі магнітного поля, лінії індукції магнітного поля, магнітні властивості речовини, магнітна проникність. Учні працюватимуть у командах для визначення конкретних проблем та знаходження спільних рішень для їх вирішення.
Учні відвідають бібліотеку КДПУ та зустрінуться з ведучими викладачами кафедри фізики, 2-гу міську лікарню ( зустрічі з лікарями імунолог, кардіолог, терапевт ), косметичний салон «Клеопатра», фітнес-клуб «Богатир».
Використовуючи набуті знання вони будуть досліджувати такі питання як історія магнетизму, магнітне поле Землі і вплив його на живі організми, лікування за допомогою магнітного поля. Учні ознайомляться з професіями магнітолог, біофізик, лікар, консультант косметичного салону, фітнес-тренер, що сприятиме майбутньому вибору життєвого шляху.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.
Учні використовують Контрольний список блогу [1], публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні [2]. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом.
Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів- блогу.
Регулярно ведеться веденням блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії[3].
Знання та вміння учнів будуть оцінюватися і традиційним шляхом (тести- тест, написання самостійних робіт,усні відповіді), і з використанням спеціальних форм.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить батьків на батьківських зборах із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації.
Учні заповнюють форму ЗХД та організаційну діаграму для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. Вчитель переглядає результати, з’ясовує рівень підготовленості учнів. Для перевірки рівня володіння учнями Веб 2.0 технологій пропонує їм Опитування.
Потім учитель знайомить їх з темою проекту, пропонуючи переглянути підготовлену презентацію - презентація вчителя. Учні ознайомлюються з Основними питаннями проекту, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Для більш точного розуміння завдань учням пропонується документ фасилітації у вигляді буклета.
Перед тим, як почати працювати з Інтернет-ресурсами, учні знайомляться із тестом про авторське право- тест про авторське право . Також учитель знайомить їх із змістом листа, який необхідно написати для дозволу на використання потрібного ресурсу. Також знайомляться із документом Інструкція для пошуку інформації в мережі Інтернет - інструкція. Вчитель наголошує, що обов’язково потрібно зберігати інтернет-посилання на використані ресурси.
Учні будуть досліджувати такі питання як історія магнетизму, магнітне поле Землі і вплив його на живі організми, лікування за допомогою магнітного поля. В процесі обговорення ідей проекту учні об’єднаються у групи за інтересами, розподілять між собою ролі.
- Історики будуть досліджувати те, як дію магнітного поля використовували в давні часи
- Ученіі-магнітологи доведуть необхідність існування магнітного поля Землі
- Учені-біофізики встановлять вплив зовнішніх факторів на самопочуття людини
- Лікарі кардіологи і терапевти підкажуть, як можна застосовувати магнітне поле для лікування нашого організму
- Косметологи та фітнес-тренери запропонують свій здоровий спосіб життя
Учні будуть знаходити інформацію в друкованих джерелах та використовувати Інтернет.
Учитель знайомить учнів з правилами безпечної роботи в Інтернеті.
Результати своєї пошукової діяльності, свої висновки та розмірковування учні розміщують на блозі - учнівський блог , за допомогою якого вони можуть обмінюватись інформацією. По закінченню роботи учні презентують свій проект у вигляді презентації - учнівська презентація:
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Стеблівець Ірина Павлівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізики та математики
Навчальний заклад
Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Місто\село, район, область
м. Кривий РІг, Жовтневий район
Контактні дані
Відомості про тренінг
=Дати проведення тренінгу
18.11.2013-30.11.2013
Місце проведення тренінгу
Тренери
Пєтухова Світлана Іванівна