Портфоліо Сороченко Світлани Русланівни на тему: "Царина хвиль"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Шкала електромагнітних випромінювань. Різні види випромінювань.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, біологія, історія, хімія, медицина, інформатика.
Вік учнів, клас
16-17 років, 11 клас.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Тип навчального проекту - інформаційно-дослідницький. Продукт проекту - прес-конференція. Розраховано для учнів 11 класу.
Тема "Шкала електромагнітних хвиль. Властивості електромагнітних хвиль різних діапазонів частот. Електромагнітні хвилі в природі і техніці".
Учні працюватимуть у групах (фізики, біологи, історики, медики). Вивчатимуть питання з різної точки зору.
Обговорюватимуть питання в групах, визначатимуть шляхи найкращого представлення результатів спільної діяльності.
Продукти діяльності учнів над проектом - презентації.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів та встановити навчальні цілі користуюся рекомендаціями щодо розвитку навичок 21 століття. Перед початком роботи над проектом даю можливість учням обговорити основні питання, які обов'язково потрібно розглянути, проаналізувати, вивчити. Поділ на групи пропоную здійснювати за бажанням самим учням, а також залучаю їх до процесу оцінювання і самооцінювання. З чіткими критеріями оцінювання знайомлю учнів до початку роботи над проектом. Протягом виконання всього проекту використовую З-Х-Д схеми, діаграми, опитувальник, що дає можливість актуалізувати уже набуті знання, відслідковувати прогрес у навчанні, вивчати навчальні потреби, а наприкінці проекту оцінити особисті досягнення учнів. Виявлення поточного рівня знань учнів з теми, що вивчається, здійснюється за допомогою усного опитування кожної академічної години, а також під час консультацій. Учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Вчитель також оцінює роботу в групах за допомогою форми оцінювання групової діяльності. Під час проведення консультацій учні отримують пропозиції та допомогу в плануванні наступних кроків, а також забезпечується зворотній зв'язок. Періодичний перегляд записів та матеріалів, що зібрали учні дає можливість оцінити їхнє розуміння поставлених перед ними питань, а також скеровувати навчання в потрібному напрямку.
Оскільки учні працюють у групах, то кожна група отримує:
- поради для мотивації роботи над проектом;
- таблицю ЗХД;
- пам’ятку авторське право учням;
- таблицю з критеріями оцінювання учнівської презентації;
- додаткові вимоги до змісту презентації.
Після виконання проекту група представляє його в класі за допомогою презентацій. Отримують оцінку за формою оцінювання презентацій. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само- та взаємооцінювання. В підсумку роботу учнів оцінюють вони самі, вчителі, батьки. Під час підсумкового оцінювання учні дають відповідь на Ключове питання – «Навіщо нам знання про електромагнітні випромінювання?». Мій план оцінювання, методи та інструменти оцінювання відповідають всім державним освітнім стандартам, програмам та точно вимірюють рівень досягнення навчальних цілей. Надаючи великого значення вивченню змісту, ці засоби оцінювання враховують характерні риси всього навчального процесу, такі як, наприклад, організацію роботи над учнівським проектом та презентування учнями результатів своєї діяльності.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над проектом нагадую учням про суть методу проектів за допомогою буклету 1, 2, та беру у батьків дозвіл на використання учнями Інтернету. Для того, щоб зацікавити учнів демонструю презентацію для фасилітації. При обговоренні вступної презентації з'ясувати навчальні потреби зможу за допомогою таблиці з-х-д. Це дасть можливість адаптувати навчальні цілі та створити додаткові різнорівневі завдання до проекту. При вивченні теми учням пропоную виконати такі дослідження:
- виявити спільні закономірності різних видів електромагнітних випромінювань;
- порівняти корпускулярні і хвильові властивості електромагнітних випромінювань різних діапазонів частот;
- з'ясувати всі аспекти практичного застосування різних видів випромінювань;
- знайти інформацію про життя і діяльність видатних фізиків, чиї ім'я пов'язані з дослідженням різних випромінювань;
- запропонувати альтернативні рішення для зменшення негативного впливу електромагнітних випромінювань на людину.
Ознайомлюю учнів з прикладом учнівської роботи (презентація) для того, щоб надати можливість учням уявити, що від них очікують Можливість поділу на групи надаю самим учням, але при цьому звертаю увагу на те, що у складі групи повинні бути учні з різним рівнем знань. Кожна група обирає координатора, та самі визначають обов'язки кожного. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, науковій літературі, підручниках. Звертаю увагу на освітні веб-сайти. Аналізуючи, знайдений з різних джерел матеріал, за обраними критеріями, відбирають інформацію для створення презентацій. Проектують зміст презентації, сканують фото, розробляють дизайн. Виступаючи в ролі фасилітатора, періодично координую діяльність кожної групи, переглядаючи їх плани, записи та шляхом обговорення визначаємо подальші кроки. Протягом всього періоду вивчення теми учні заповнюють таблицю. Учні представляють результати своєї діяльності у вигляді презентацій. Для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту створюють публікації, буклети. Демонстрація презентацій, створених з різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення блогу, де відслідковується процес роботи над проектом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Сороченко
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики і фізики, фізика
Навчальний заклад
Фастівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Місто\село, район, область
місто Фастів, Київська область
Контактні дані
Sv.Sorochenko на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24.03-28.03.2014
Місце проведення тренінгу
Фастівська загальноосвітня школа I-III ступенів №1
Тренери
Ярошко Леся Вікторівна
Танник Наталія Альбертівна