Портфоліо Соловйової Наталії Петрівни з теми "Гриби - частина живої природи"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Гриби – частина живої природи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна.Природознавство. Читання. Українська мова. Кроки до інформатики.Шукачі скарбів. Основи здоров'я.

Навчальна тема

Жива природа. Гриби.

Вік учнів, клас

8-9 років, 3 клас


Стислий опис проекту

«Гриби – частина живої природи»- так звучить тема, вибрана для проектної діяльності в 3 класі. Тип проекту – інформаційно – пошуковий. На початку роботи над проектом я створила і показала дітям мультимедійну презентацію, щоб довести до їхньої свідомості суть роботи над проектом. Разом з учнями ми опрацювали всі незрозумілі сторони проектної діяльності, повторили правила роботи в групі, перечитали запропоновані для обговорення питання. За час роботи над проектом учні доповнять свої знання про гриби як частину живої природи. Вони зможуть дізнатися про види грибів, їх будову, особливості живлення та розмноження, про значення в природі та житті людей. Особливо цінним буде те, що учні опиратимуться на свій життєвий досвід, на власні спостереження. Зокрема, як правильно збирати гриби, які найпоширеніші їстівні та отруйні гриби ростуть у нашій місцевості. Діти повинні опрацювати матеріали з додаткової літератури, довідників, енциклопедій, а також із інформаційних джерел Інтернету. В процесі роботи над проектом учні створять блог, де будуть спілкуватися на тему «Що загадка, то відгадка». А також зроблять свою презентацію на тему "Так багато треба знати, як ідеш гриби збирати!", де покажуть зібрані й опрацьовані ними матеріали. При підведенні підсумків можна буде визначити, які нові знання отримали учні з даної теми, як вони вміють знаходити потрібну інформацію та представляти її товаришам.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

- познайомити учнів із істотними ознаками, які відрізняють гриби від рослин і тварин; - розглянути різноманітність грибів у природі; - ознайомитися з найпоширенішими видами їстівних та отруйних грибів; - вчити розпізнавати їстівні та отруйні гриби своєї місцевості; - дослідити особливості розмноження шапинкових грибів; - повторити і доповнити правила збирання грибів; - навчити стисло характеризувати значення грибів у природі та житті людей - вчити знаходити, розуміти і передавати нову інформацію; - вчити користуватися комп’ютерними технологіями.

Опис оцінювання

Щоб підвести підсумки роботи моїх вихованців, я використала таку систему оцінювання. Знову звернулися до таблиці таблиці З-ХД-Д Знаю-Хочу дізнатися-Дізнався. Якщо на початку проекту діти володіли інформацією, що гриби ростуть у лісі, бувають їстівні та отруйні, збирати гриби треба тільки з дорослими, то в кінці проекту вони вже знали, що гриби - це особлива група живих організмів, яка відрізняється від рослин і тварин. Могли безпомилково довести, що гриби - це частина живої природи. Діти дізналися про особливості будови шапинкових грибів, про їх види (трубчасті, пластинчасті), про розмноження грибів, про значення грибів у природі та житті людей. Особливо цінною була інформація із власного досвіду, коли діти розповідали про найпоширеніші гриби нашої місцевості, як вони власноруч збирали у лісі гриби. З метою розвитку пізнавальної активності учнів я створила асоціативний кущ із ключовим словом ГРИБИ. З’явилися слова: ліс, вихідний день, родина, їстівні та отруйні, тварини, їжа, ланцюжок живлення, довкілля. Так ми ще раз розглянули цю тему у тісному зв’язку з іншими важливими компонентами . Учні представили свій блог на тему «Що загадка, то відгадка», де вони активно спілкувалися протягом проекту. Це були загадки про гриби. Дехто з учнів посилав текстові повідомлення, а дехто давав відповіді у малюнках – відгадках. Було цікаво спостерігати за обміном думок.Робота учнівського блогу була оцінена в 10 балів.форма оцінювання учнівського блогу В кінці проекту була представлена учнівська презентація на тему « Як багато треба знати, як ідеш гриби збирати!». На яскравих слайдах, у доступній формі учні донесли підготовлену ними інформацію до своїх однокласників. Вони розповіли про найпоширеніші види їстівних та отруйних грибів, про правила збирання та зберігання грибів. Цікавими були повідомлення про хибні твердження відносно отруйних грибів. Заключним слайдом було підкреслено значення грибів у природі та житті людей. Оцінюючи дану презентацію, я склала критерії оцінювання, згідно за якими діти виконали цей вид роботи на 10 балів. При підведенні підсумків роботи. я прийшла до висновку, що треба більше уваги приділяти проектній технології при навчанні учнів початкової школи. Вона спрямована на стимулювання інтересу учнів до нових знань, на самостійне здобуття інформації, на розвиток критичного мислення, на вміння використовувати отримані знання в практичній діяльності.

Діяльність учнів і вчителя

Для роботи над проектом всі учні класу об’єдналися за інтересами в три групи. Перша група «Всезнайки» взяла на себе роботу по опитуванню за темою «Що ми знаємо про гриби».Завданням цієї групи було дослідити, що саме діти знають діти про царство грибів, якою інформацією вони володіють найкраще. «Всезнайки підібрали цикл запитань з даної теми. Друга група «Дослідники» працювала з довідковою літературою, шукаючи інформацію про найбільш поширені їстівні та отруйні гриби нашої місцевості, про види грибів, особливості їхнього живлення та розмноження. Був підібраний цікавий та змістовний матеріал щодо «тихого полювання».Особливу увагу учні звернули на помилкові твердження, які виникають при збиранні та приготуванні грибів. Робота цієї групи була представлена у вигляді учнівська презентаціяпрезентації на тему: «Як багато треба знати, як ідеш гриби збирати!» Третя група «Творці» працювала над створенням і роботою учнівського блогу на тему: «Що загадка, то відгадка». Робота учнів оцінювалася за раніше розробленими вчителем критеріями оцінювання.

Відомості про автора

Наталія Соловйова

Вчитель початкових класів

Охтирська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа №2

Місто Охтирка Сумської області

пров. Сумський 35

ТРЕНІНГИ

Дати проведення тренінгу

28.01.2013 – 03.02.2013

Місце провведення тренінгу Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Тренери

Наконечна Людмила Миколаївна Рома Марина Миколаївна