Портфоліо Сокач Людмили Василівни з теми "Кисень - найпоширеніший і найважливіший на землі"
Зміст
Назва навчальної теми
Елементи Оксиген і ферум. Прості речовини. Кисень.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, фізика, основи здоров'я.
Вік учнів, клас
13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Проект призначений для учнів 7 класу.При вивченні теми «Прості речовини. Кисень» учні об’єднуються в три групи і готують презентацію своєї роботи у вигляді мультимедійної презентації, Вікі-статті, блогу. Учасники проекту з'ясовують роль кисню для живих організмів.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
По закінченні роботи над проектом учні зможуть:
- представляти результати своїх досліджень у вигляді Вікі статті, комп’ютерної презентації, блогу;
- оцінювати ідеї однокласників у блогах;
- аналізувати знайдену в Інтернеті інформацію та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;
- проводити дослідження з отриманням обґрунтованих даних, визначити користь Оксисену та кисню для життя на Землі та трудовій діяльності людини.
Опис оцінювання
Оцінювання учнів проводиться протягом вивчення теми:
До початку проекту: Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про кисень як просту речовину, його властивості, застосовується Опитувальник з теми «Кисень». Окрім цього, учні заповнюють в таблицях «ЗХД» дві колонки: Знаємо та Хочемо знати.
В ході реалізації проекту: Щоб оцінити вклад кожного в групову роботу, учні заповнюють Контрольний список: вклад у групову роботу. Для взаємооцінювання учнями вмінь виконувати дослідження використовується Контрольний список процес дослідження.
По завершенні проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані в групи, які заповнюють Контрольний список для вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації до проекту «Кисень найважливіший і найпоширеніший на Землі». 7 клас. Також учні заповнюють третю колонку Таблиці ЗХД. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статтю.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Учнівська Вікі-стаття "Кисень в живому організмі"
За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.
Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій є ключове та тематичні питання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми вчитель проводить перевірку знань за запитаннями Опитувальника з теми «Кисень». Учитель надає учням Документ для фасилітації.
Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД».
Учні об’єднуються у 3 групи за інтересами. В кожній групі роздаються ролі: Біологи, Хіміки, Історики. Результатом їх діяльності є Вікі-стаття, електронна презентація і блог.
«Біологи»: Досліджують значення кисню для живого організму та життєві процеси в організмі за участю кисню.
«Хіміки»: Проводять опитування серед однолітків, збирають інформацію про місце кисню в техніці, медицині, металургії сільському господарстві, матеріали дослідження узагальнюють у формі мультимедійної презентацїі.
«Історики»: Досліджують склад повітря, вміст кисню в повітрі. та історію дослідження складу повітря вченими. Використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу результат оформлюють у вигляді блогу.
Перший тиждень. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.
Другий тиждень. Учні опрацьовують літературу, підбирають ілюстрації та інформацію в Інтернеті. Створюють продукт. Вчитель організовує консультації. Учні оцінюють себе та товаришів.
3 тиждень. Учні завершують роботу. Презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень відповідно до Контрольного списку до Вікі-сайту та Форми оцінювання мультимедійної презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сокач Людмила Василівна
Фах, навчальний предмет
учитель біології та хімії
Навчальний заклад
Бобринецька загальноосвітя школа І-ІІІ ступенів №5 імені П.П. Шумилова.
Місто\село, район, область
м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область
Контактні дані
Lvsokach на gmail. com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20 серпня - 14 вересня 2012
Місце провведення тренінгу
Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова
Тренери
Волошина Олена Вікторівна