Портфоліо Сокач Людмили Василівни з теми "Кисень - найпоширеніший і найважливіший на землі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Елементи Оксиген і ферум. Прості речовини. Кисень.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, фізика, основи здоров'я.

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект призначений для учнів 7 класу.При вивченні теми «Прості речовини. Кисень» учні об’єднуються в три групи і готують презентацію своєї роботи у вигляді мультимедійної презентації, Вікі-статті, блогу. Учасники проекту з'ясовують роль кисню для живих організмів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

По закінченні роботи над проектом учні зможуть:

- представляти результати своїх досліджень у вигляді Вікі статті, комп’ютерної презентації, блогу;

- оцінювати ідеї однокласників у блогах;

- аналізувати знайдену в Інтернеті інформацію та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;

- проводити дослідження з отриманням обґрунтованих даних, визначити користь Оксисену та кисню для життя на Землі та трудовій діяльності людини.

Опис оцінювання

Оцінювання учнів проводиться протягом вивчення теми:

До початку проекту: Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про кисень як просту речовину, його властивості, застосовується Опитувальник з теми «Кисень». Окрім цього, учні заповнюють в таблицях «ЗХД» дві колонки: Знаємо та Хочемо знати.

В ході реалізації проекту: Щоб оцінити вклад кожного в групову роботу, учні заповнюють Контрольний список: вклад у групову роботу. Для взаємооцінювання учнями вмінь виконувати дослідження використовується Контрольний список процес дослідження.

По завершенні проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані в групи, які заповнюють Контрольний список для вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації до проекту «Кисень найважливіший і найпоширеніший на Землі». 7 клас. Також учні заповнюють третю колонку Таблиці ЗХД. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статтю.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Учнівська Вікі-стаття "Кисень в живому організмі"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

Biolog67.jpg Biolog66.jpg

Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій є ключове та тематичні питання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми вчитель проводить перевірку знань за запитаннями Опитувальника з теми «Кисень». Учитель надає учням Документ для фасилітації.

Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД».

Учні об’єднуються у 3 групи за інтересами. В кожній групі роздаються ролі: Біологи, Хіміки, Історики. Результатом їх діяльності є Вікі-стаття, електронна презентація і блог.

«Біологи»: Досліджують значення кисню для живого організму та життєві процеси в організмі за участю кисню.

«Хіміки»: Проводять опитування серед однолітків, збирають інформацію про місце кисню в техніці, медицині, металургії сільському господарстві, матеріали дослідження узагальнюють у формі мультимедійної презентацїі.

«Історики»: Досліджують склад повітря, вміст кисню в повітрі. та історію дослідження складу повітря вченими. Використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу результат оформлюють у вигляді блогу.

Перший тиждень. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

Другий тиждень. Учні опрацьовують літературу, підбирають ілюстрації та інформацію в Інтернеті. Створюють продукт. Вчитель організовує консультації. Учні оцінюють себе та товаришів.

3 тиждень. Учні завершують роботу. Презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень відповідно до Контрольного списку до Вікі-сайту та Форми оцінювання мультимедійної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сокач Людмила Василівна

Фах, навчальний предмет

учитель біології та хімії

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітя школа І-ІІІ ступенів №5 імені П.П. Шумилова.

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

Lvsokach на gmail. com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 20 серпня - 14 вересня 2012

Дати проведення тренінгу

20 серпня - 14 вересня 2012

Місце провведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Тренери

Волошина Олена Вікторівна