Портфоліо Смоляр Асі Григорівни для учнів 7 класу з фізики за темою "Театр тіней"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Театр ручних тіней

Основний та другорядні навчальні предмети

фізика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Цей проект покаже, що фізика це не тільки набір формул та законів, а наука про природу та про життя у всіх його проявах. Прикладне значення знань з фізики учні побачать при виконанні експериментальних завдань, проявлять творчість під час створення публікацій та театру тіней.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

  • Знайомство з методами досліджень та спостережень;
  • Розглянути та узагальнити знання учнів про тіні, їх види; розглянути тіні в природі: сонячні та місячні затемнення; тіні від предметів, зміна форми тощо.
  • Обговорення та опрацювання експериментальних завдань (на вибір вчителя);
  • Складання інформаційного бюлетеня та презентацій;
  • Написання творчої роботи;
  • Проведення захисту проектів: «Театр ручних тіней».
Форма оцінювання учнівської роботи
Форма оцінювання портфоліо
Форма для самооцінювання
[1]

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель обговорює технічні умови реалізації проекту. - Повідомляє основні цілі та завдання. - Проводить підготовче заняття по використанню мережі Інтернет (основи роботи з електронною поштою, основи пошуку інформації). - Розробляє план впровадження проекту. - Проводить анкетування за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми. - Спілкується з батьками з метою визначити їх відношення до використання проектів у школі. На першому етапі проекту вчитель показує презентацію теми майбутнього проекту, формує групи за інтересами, обговорює джерела інформації, пояснює навчальні завдання, форми оцінювання проекту, ставить учням ключове запитання. Учні при перегляді блогу вчителя дізнаються про способи об’єднання у групи, завдання для кожної групи та яким чином буде оцінюватися результативність навчання. Вчитель, використовуючи таблицю ЗХД, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає план своєї роботи. Між учнями групи розподіляються обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через форми оцінювання. Учні першої групи – теоретики – досліджують матеріали Інтернету, довідників, енциклопедій і дізнаються, що означає поняття «тінь», як виникає тінь, про значення тіні в житті людини. Учні другої групи – літератори – досліджують інформацію тінь, та літературні твори. Результат своєї роботи оформлюють у вигляді блогу та публікації. Учні третьої групи – дослідники- експериментатори– проводять опитування серед батьків, вчителів, знайомих з питання «Де зустрічається трикутник в навколишньому світі?» Хід та результати опитування учні розміщують у вікі-статті. Під час роботи над проектом учні вчаться розв’язувати задачі, доводити теореми. Для перевірки знань вчителем розроблені самостійні роботи, тестові завдання, опитувальники.виконують експериментальне завдання. По закінченні проекту необхідно повернутися до ключового питання. Запропонувати учням відповісти на нього у блозі. Бажано навести побільше прикладів при відповіді на запитання. Вчитель знову пропонує повернутися до ЗХД та заповнити останню колонку. Наприкінці проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі та які знання та навички вони отримали при розробці проекту. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як робота в групах, використання ІКТ-технологій. Так як це груповий проект оцінюються навички співпраці . В кінці роботи підводяться підсумки та виставляються оцінки.

Працюючи над цим проектом команда:

1. Розгляне прояви тіні в Макро- та мегасвітах;
2. розгляне значення тіні: її корисні та шкідливі прояви;
3. спробує «погратися з тінню», створюючи неймовірні картини на асфальті;
4. використає тінь для виконання експериментальних завдань;
5. створить блог "Театр тіней"
11205.jpeg

21205.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Смоляр Ася Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

Криворізька Тернівська гімназія

Місто, район, область

Кривий Ріг
Тернівський район
Дніпропетровська область

Контактні дані

38-87-73

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери