Портфоліо Слиньок Лариси Григорівни на тему "Морально-етичні проблеми оповідання о. Стороженка "Скарб"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


назва навчальної теми

Ти знаєш, що ти - людина

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - українська література. Другорядні (дотичні) - етика, інформатика.

Вік учнів, клас

Вік учнів -12-13 років. 7 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної навчальної програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднані у три групи згідно з їх побажаннями та нахилами, виявленими в ході попереднього опитування. На деяких уроках буде відведено час для представлення результату діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні -проектів кожної групи учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою. Продукт діяльності учнів у проекті: Wiki-сторінка

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом для визначення обізнаності учнів та їх батьків щодо даної теми проводиться анкетування, опитування, мозковий штурм, учні заповнюють ЗХД-таблицю. Учитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацією для проведення мозкової атаки. Учні впродовж всього виконання проекту постійно працюють над таблицею З-Х-Д поступово заповнюють її. Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення презентації та ін. учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні завершать частину дослідження, учитель перевірить їх спостереження, правильність запису, щоб з’ясувати, чи потребують учні додаткових інструкції. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням, блогу для того, щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для презентації та ін., який допомагає їм створювати таку презентацію або публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання. Наприкінці проекту учням надається можливість презентувати створені інтелектуальні продукти. Для визначення рівня набутих знань всіма учнями використовується підсумкове тестування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді Мій блог навчання. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній). Тиждень 1. 1.Учні переглядають / презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. 2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі,пресі,тощо. 3. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.

2-й тиждень 1. Учні працюють з учительською презентацією. 2. Працюючи в малих групах, учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації. 3. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням.

3-й тиждень 1. Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту. 2. Демонстрація презентацій, створених з різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення веб-сайту, де відслідковується процес роботи над проектом.


Документ для фасилітації

Критерії оцінювання публікації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Слиньок


Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Софіївської районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

село Миколаївка, Софіївський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

slinlora5@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.10.2017 року по 30.10.2017 року

Місце проведення тренінгу

КЗ " Софіївська опорна ЗОШ І-ІІІ ступенів" Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області

Тренери

Величко Ніна Федорівна