Портфоліо Скубко Наталії з теми "Цікавий світ програмування"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Основи структурного програмування

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Інформатика та комп’ютерна техніка

Основи комп’ютерних технологій

Інформатика та основи комп’ютерного моделювання

Вік учнів, клас

І - ІІ курси, 15 - 16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики призначений для студентів І курсу і виконується у межах вивчення теми «Основи структурного програмування». Для роботи у проекті студенти об’єднаються у групи, здійснюватимуть пошук інформації у Інтернеті, проаналізують знайдену інформацію, обміняються нею. Результати своїх досліджень вони оформлять у вигляді презентації, вікі-статті, та блогу і презентують свій проект на підсумковому занятті з теми.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

У цьому проекті викладач використовує різноманітні стратегії оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби студентів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення. Перед початком проекту викладач використовує демонстрацію своєї презентації та ініціює її обговорення, щоб визначити попередні знання та навички студентів, уявлення щодо досліджуваної проблеми. Впродовж роботи над проектом викладач супроводжує студентів у навчанні за допомогою проведення консультацій з проектними групами, розв’язування задач, ведення журналу спостережень за прогресом студентів у навчанні, та спрямовує їх у дослідженні за допомогою контрольних списків. Після завершення проекту викладач оцінює продукти студентської діяльності за допомогою розроблених форм і критеріїв, проводить тести з теми та стимулює взаємооцінювання і самооцінювання студентами своєї роботи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому етапі студенти знайомляться з презентацією викладача, змістовими запитаннями, висловлюють свої думки стосовно напрямків роботи, вивчають теоретичний матеріал з підручника, додаткової літератури.

На другому етапі визначаються напрямки роботи, відбувається поділ на групи, розподіл ролей у групах. Формується три групи, кожна з яких працює над своїм питанням:

- перша група працює над питанням «Що таке алгоритм», результатом їх роботи повинна стати презентація;

- друга група працює над питанням «оператори розгалуження і циклу», результатом їх роботи повинна стати наукова стаття;

- третя група працює над питанням «Розв’язування прикладних задач засобами програмування». Результатом роботи цієї групи повинна стати добірка задач прикладного характеру.

Третій етап – робота над запропонованою темою. Під час цього етапу всі студенти ознайомились з великою кількістю корисної інформації, зуміли проаналізувати її, узагальнити, вибрати головне.

Четвертий етап - підготовка до захисту проекту. Під час цього етапу студенти оформляють результати своєї роботи, готуються до виступів.

П’ятий етап – захист проекту. Викладач перевіряє здобуті знання студентів за допомогою on-line опитувальника.

Учнівська вікі-стаття "Оператори розгалуження і циклу"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Скубко

Фах, навчальний предмет

Викладач інформатики, математики

Навчальний заклад

Сумський будівельний коледж

Місто\село, район, область

місто Суми

Контактні дані

NatalyaSkubko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 листопада - 30 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна