Портфоліо Синюка Миколи з теми "Кулькова ручка - річ чи прикраса?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Кулькова ручка – річ чи прикраса?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання, Математика, історія, Економіка

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект може бути реалізований в рамках теми «Обробка деревини» для учнів 7 класу та передбачає розвиток, узагальнення та поглиблення знань учнів з теми, сприяє оволодінню учнями комплексу знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності. Впродовж реалізації проекту учні проводитимуть дослідження, що супроводжується підбором необхідних матеріалів, цікавих ресурсів, їх подальшою обробкою, аналізом та інтерпретацією даних, отриманням обґрунтованих узагальнень, висновків і рекомендацій і сприятиме формуванню креативної компетентності школяра, створить умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу . Хід роботи над проектом будуть висвітлювати на власних блогах.Результатом роботи учнів буде виготовлення кулькової ручки.

План вивчення теми (вставити посилання на файли)

План проекту

План впровакдження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Проект призначений для учнів 7 го класу і передбачає дослідження, пошук та виготовлення кулькової ручки з природного матеріалу їх види та властивості, використання в житті людини. Проект може реалізовуватися під час вивчення теми з трудового навчання «Обробка деревини» . В процесі реалізації проекту крім дослідницької та творчої діяльності передбачено використання інформаційно-комунікаційних технологій та навичок роботи, отриманих на уроках Інформатики як для відображення ходу своєї діяльності, так і для оформлення результатів проекту. Для кращого розуміння власної праці учнів використав такі форми оцінювання блогу. Використовуючи метод проектів учні займаються дослідженнями, які варто також оцінити.

Навчальні цілі

• Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших

• Вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем.

• Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.

• Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження

• Розуміння взаємозв’язків між системами

• Визначення та постановка суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення

• Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання

• Робота над творчими ідеями для внесення вагомого та корисного вкладу у царину, в яку впроваджується інновація

• Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах.

• Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.

• Базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації

• Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель пропонує батькам буклетв якому мотивує вивчення цієї теми за методом проектів Вчитель координує, дає поради. На першому уроці вивчення теми, вчитель демонструє презентаціюза допомогою якої хоче привернути увагу до проблеми, яка є актуальною на даний час. На початку діти заповнюють вхідне тестування ЗХД , та Асоціативний кущ. Результати оцінювання діяльності учнів розміщує в журналі оцінювання/ Вчитель пропонує дати батькам згоду на створення власної електронної скриньки та розміщення власних робіт в мережі. Учні пишуть листа автору сайту з проханням на використання матеріалів для проектів. Гр. пошуковці: Яким чином порода дерева буде впливати на якість авторучки? Гр. дизайнери: Чи може час впливати на дизайн авторучки? Гр. історики: Як з часом змінювалася авторучка і яку цінність вона має в теперішній час? Гр. Конструктори: З скількох частин складалися перші авторучки і які механізми застосовуються зараз? В результаті проходження діагностичного опитування вчитель бачить реальні знання учнів з даної теми. Опитування може проходити в тестовій формі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Синюк Микола Васильович

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики, трудового навчання

Навчальний заклад

Довгошиївський НВК

Місто\село, район, область

с. Посників Млинівський район Рівненська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова