Портфоліо Симетрія навколо нас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Симетрія навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика,хімія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Геометричні перетворення

Вік учнів, клас

15 років,9 клас

Стислий опис

Навчальний проект «Симетрія навколо нас»,9 клас,гіпотеза досліджування базується на припущенні чому людство завжди прагне до прекрасного.Одні учні створять кристали із різних речовин і визначать види сіметрії, другі дослідять симетрію в архітектурі та у природі.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1) формування навичків створення презентацій .

2) Формування в учнів умінь: • аналізувати умови росту кристалів в лабораторних умовах; • працювати як вчені з планування, проведення досліджень, аналізу та написання звітів проведених експериментів.

3) Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти симетрію і ассиметрію в природі та архітектурних спорудах.

4) Учні проведуть моніторинг видів симетрії в архітектурних спорудах Античності,Середньовіччя,Відродження ,Класицизм,Новий час ,Сьогодення.

5)Учні навчаться відібрати інформацію, відповідно до контрольних списків виберуть об'єкт і предмет дослідження;

6) Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про симетрію в природі, добираючи відповідні типи за допомогою малюнків або інших засобів візуалізації даних. При спілкуванні дізнаються про думку інших учасників при виконанні спільної роботи; застосують методи критичного мислення; визначать критерії оцінювання кожної групи; оформять результати дослідження та презентують їх;також навчаться використовувати закон про авторське право.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проектной діяльності проводиться опрос з теми Сіметрія навколо нас, а далі проводиться оцінка навчальних знаній учнів з використанням метода "Дерево пропозицій". Учні оцінюють веб-сторінки за відповідною формою. Впродовж роботи оцінюється своєчасність виконаної роботи,логічность викладання матеріалу,джерела інформації,творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілям результату роботи. Для виконання робіт учнями розробляются дидактичні матеріали. Наприкінці роботи над проектом оцінюється демонстрація результатів проекту за критерієм оцінювання учнівських робіт.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На підготовчому етапі : вчитель обговорює з батьками учнів питання, пов'язані з проведенням проекту, використанням домашніх комп'ютерів, доступу до Інтернетуі бере дозвіл використання поштовою скринькою, складає список батьків, бажаючих надати будь-яку допомогу. Вчитель складає список необхідного обладнання (фотокамера, сканер, лабораторне обладнання, диктофон тощо) і план-графік використання комп'ютерів у класах природничого циклу, бібліотеки / медіатеки, підготовує необхідні книги та електронні матеріали, формує підбірку веб-сайтів по темі проекту. Вчитель проводить підготовчі заняття зі школярами - учасниками проекту.Вчитель продумує заохочення та призи учасникам проекту. Вчитель запрошує на презентацію проекту представників шкільної редколегії і батьків, вчителів школи, поміщає статтю про навчальний проект на шкільному сайті.Вчитель готує необхідне приладдя для практичних занять.Вчитель визначає порядок зберігання файлів учнів на шкільному комп'ютері та доступу до них.Вчитель та учні продумують тріаду питань: основоположні питання, проблемні питання, навчальні питання, розподілити проблемні питання між учнями; вчителям зібрати матеріали в допомогу проведення проекту. Далі вчитель на блозі проводить опитування за допомогою форми і формує групи за бажанням.Перша група дітей створить віртуальну галлерею архітектурних шедеврів світу(6чоловік-роль дослідника ) Друга група виростить кристали з різних речовин і визначить види сіметрії(6 чоловік -роль дослідника). Третя група створить презентацію симетрії в природі(6 чоловік). Також діти створюють поштову скриньку для зв’язка з вчителем та учнями. Впродовж роботи над проектом За допомогою публікації діти дізнаються про метод проектів. Переглянув презентацію учні ознайомлюються з темою проекта «Сіметрія навколо нас»і обговорюють ключові та тематичні запитання .Знайомляться з критеріями оцінювання учнівських робот. Кожна група отримує тематичні та змістові запитання і критеріі оцінювання учнівських робіт. Вчитель проводить консультації після уроку та у дістанційному режимі. Вчитель на уроках проводить опитування, надає завдання для виконання за темою проекта та обговорює з учнями форми представлення результатів навчальної діяльності. Під час роботи над проектом, працює шкільній фотограф. Вчитель запросить шкільну пресу для висвітлення роботи над проектом. Вчитель та учні оцінять проведену роботу (самооцінка вчителя, самооцінка учнів, відгуки учнів, опитування батьків). Вчитель проводить обговорення та виставляє оцінки за результатами навчальної роботи. На заключному етапі учні кожної групи захищають презентацію на останньому уроці теми за бланком оцінювання. Вчитель підводить підсумки, продумує план наступних робіт, розсилає подяки всім, хто допомагав у проведенні проекту, видаляє непотрібні файли зі шкільного комп'ютера, повертає обладнання, книги, організовуває презентацію підсумків проекту для керівництва школи,нагороджує відзначившихся учнів грамотами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Борюшова Олена

Фах, навчальний предмет

математик

Навчальний заклад

Новосвітська ЗОШ I-III ступенів

Місто\село, район, область

смт Новий Світ,Старобешівський район,Донецька область

Контактні дані

(062)78126

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильович