Портфоліо Середзінської Валентини Олександрівни для учнів 7 класу з біології за темою "Квітка - джерело надхнення, окраса довкілля"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Квітка - джерело натхнення, окраса довкілля"

Основний та другорядні навчальні предмети

Українська мова, природознавство, географія

Вік учнів, клас

12- 13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

У проекті визначатимемо роль квітів у житті людини. Встановлюємо схожість та відмінність у будов квіток різноманітних рослин.Вивчатимемо будову квіток.Учні ознайомляться з особливостями квіткових рослин, їх різноманітністю та значенням; дізнаються багато цікавого, зможуть проявити себе, попрацювати з різними джерелами інформації, поспілкуватися і отримати окрім знань, певний матеріальний результат своєї праці.

План вивчення теми

План проекту

Оцінювання

Мозкова атакає одним з найцікавіших прийомів, який стимулює учнів к дослідженню проблеми. Перевага цього прийому у тому, що він заставляє учнів аналізувати знання, що вони вже мають, формулювати питання з даної проблемі, викликає інтерес до теми та визначає цілі дослідження та шляхи вирішення проблеми. Цей прийом використовується на початковому етапи підготовки до проекту, обговорення теми, розподілу груп, що спрямована на формуюче оцінювання в рамках проекту. Самооцінювання дає учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення. Спостереження за роботою груп дозволяє оцінити навички спільної діяльності . Оцінювання учнівських робіт буде проводитись на протязі всього періоду роботи над проектом і включає в себе попереднє оцінювання, формуюче оцінювання та остаточне оцінювання підсумок-роботи над проектом. Вчитель працюючи з учнями повинен допомогти їм розвинути навички самоспрямованості, задовольнити навчальні потреби учнів, спонукати та заохочувати їх, щоб вони стали впевненими та незалежними в навчанні. Для оцінювання отриманих знань використовується діаграма, яку можна доповнити, розширити. Протягом всієї діяльності вчителю необхідно використовувати критерії оцінювання, за якими згодом можна провести підсумкове оцінювання. Диференціація навчання здійснюватиметься в таких напрямках: зміст, процес, результати, навчальне середовище . Критерії оцінювання учнівських робіт можна використовувати під час проведення конференції, залучаючи до участі експертів (старшокласників, вчителів з предметів). Учнівські конференції, на яких учні беруть на себе відповідальність за організацію і обговорюють своє навчання, розглядаючи завдання, роботи, бланки самооцінки. Зазвичай учнівські конференції проходять за участю батьків, учнів та вчителів інших класів.

Діяльність учнів та вчителя

Перший день


Анонсом до виконання проекту слугують буклети, виготовлені вчителем та активом класу. Робота над проектом розпочинається з представлення презентації вчителя та обговорення її, оцінювання навчальних потреб учнів за допомогою З-Х-Д таблиці, перевіряється рівень готовності учнів до певних завдань.. Для того, щоб виконати роботу якісно та отримати результат, учні об'єднуються в групи, враховуючи особисті таланти, можливості та здібності. Перша группа проводить анкетування та обговорення основних запитань. Друга група знаходить необхідну теоретичну інформацію з довідників та Інтернет-джерел. Третя группа систематизує та рецензує отриманий матеріал. Розробляється план роботи над проектом. Отримавши проблемні питання діти, використовуючи стратегію плану проекту, висувають перші ідеї щодо його реалізації. Учні складають план проектної діяльності своєї групи, визначають ролі та обв’язки кожного в групі. Визначають форму кінцевого продукту та отримують контрольні списки до цих продуктів. (Доцільним є створення комплексу продуктів, наприклад: буклет та презентацію). Учні отримують пам’ятку «Правила роботи за ком’ютером».Батьки отримують буклет «Пам’ятка для батьків під час роботи над проектом», та підписують дозвіл щодо участі своїх дітей у проекті.

День другий


Відповідно до плану проектної діяльності, кожна з груп здійснює пошук необхідної для проекту інформації не веб-сайтах та описує результати пошуку у створеному учнівському блозі користуючись бланком оцінювання роботи в блозі. Одними з обов’язкових умов є вказування першоджерела, збереження авторського права.Серед учнів проводиться само оцінювання щодо виконання проекту, за результатами яких вчитель коригує роботу учнів.


День третій


Учасникам проектів пропонується розповсюдити створені тематичні буклети серед учнів, вчителів школи. Після чого, проект є завершеним. Учні повинні розкрити дати змістовні відповіді на питаня: Чи потрібні квіти у нашому житті? Чим відрізняються квіти різних рослин? Зникнення квітів позначиться на існуванні людства? Кожна група презентує створені продукти. Вчителем здійснюється оцінювання роботи учнів у даному проекті. Вчителем здійснюється оцінювання роботи учнів у даному проекті.Учительська презентація ідей проекту

Valiya78 2.jpg

Valiya782 2.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Середзінська Валентина Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 117

Місто, район, область

М. Кривий Ріг, Дніпропетровської області

Контактні дані

valiya587@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.11.2013 - 07.12.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна