Портфоліо Саршаєвої Наталії з теми «Дерево життя»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Дерево життя"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво, технології

Вік учнів, клас

5 клас, 11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Асоціативно-образна форма. Тема – «Дерево Життя». Дерево Життя – один із не багатьох символів, що зберігся, образ якого втілює у собі і прадавні уявлення відтворення світу, і ототожнення його з книгою людських доль, це і дерево роду і таке інше.Витинанка – один з видів українського народного декоративного мистецтва. Має глибокі й багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу. У давнину їх використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, печей. Сучасні витинанки використовують у дизайні інтер’єрів клубів, ресторанів, готелів, при оздобленні поліграфічної продукції, їх експонують на виставках.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання, яке відбувається у продовж всієї навчальної теми. Перед початком проекту учитель демонструє вчительську презентацію та пропонує створити «Асоціативний кущ», щоб від слідкувати індивідуальні навчальні потреби учнів та оцінити їх початкові уявлення з теми проекту. Впродовж роботи над проектом учитель веде спостереження за навчальною діяльністю учнів, відслідковуючи їх прогрес у навчанні! І на основі спостережень проводить консультації, індивідуальну роботу з учнями. Щоб допомогти учням краще контролювати своє навчання, вчитель рекомендує їм сформувати власні цілі навчання у цьому проекті і постійно відслідковувати досягнення їх цілей. Учні використовують критерії оцінювання проекту для само оцінювання і взаємооцінювання власної роботи у проекті. Критерії оцінювання учнівських прикладів (презентації, вікі-статті та блогу) розробляє вчитель та доводить до учнів перед початком роботи проектних груп. Здобуті під час проектної діяльності знання учнів, вчитель перевіряє за допомогою он-лайн опитувальника та за допомогою щоденника рефлексії Вчитель організовує спеціальне заняття, під час якого відбувається захист проекту у вигляді презентації створених кожною проектною групою.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

«Дерево життя» - це навчальний проект з образотворчого мистецтва. Перед початком проекту вчитель пропонує перегляд стартової презентаціїПотім учні вивчають історію виникнення витинанки, історію виникнення витинанки на Україні, де використовувалися витинанки в давнину і сучасному етапі, які матеріали використовували наші пращури для виготовлення витинанки, і які матеріали використовують зараз, підготовлюють презентацію про різні види орнаментів: стрічковий, відкритий, замкнений, тощо. Потім учні об’єднуються в три групи, кожна з яких буде виконувати витинанку на задану тему, тільки різні за складністю. Перша група буде виконувати однокольорову витинанку, друга – багатокольорову, третя – витинанку поєднану з аплікацією,а також узагальнять матеріали пошуку та створить Wiki-статью вікі-стаття "Теоретичні основи виготовлення витинанок" . В ході проекту учні пригадують послідовність роботи над витинанкою: добирають сюжет, підготовлюють кольоровий папір та картон, гарне за кольоровим контрастом тло; складають аркуш навпіл кольором всередину, а потім учетверо, увосьмеро, залежно від малюнка; наносять малюнок на кольоровий папір залежно від осі симетрії; пригадують правила безпеки при роботі з ножицями; охайно вирізають за малюнком усі елементи композиції (птахів, квіти, листя, стовбур тощо); кладуть під прес або випрасовують усі елементи композиції; визначають положення кожного елемента композиції на картоні, роблять помітки олівцем; наклеюють всі елементи витинанки на кольоровий картон. Пригадують основні риси витинанок: стилізованість, симетричність, передача основних обрисів споруди; будуть удосконалювати вміння планувати малюнок на площині аркуша паперу, розвиваючи образне мислення, асоціативну пам'ять та уяву. Наприкінці проекту учні складають презентацію, демонструють свої витвори з теми витинанка. Завершуючи роботу над проектом учні повинні розуміти взаємозв’язок внутрішньої та зовнішньої краси навколишнього світу через створення художнього образу засобами витинанки та естетичне ставлення до народного мистецтва, народної творчості, прагнення до особистої творчості.Щоб оцінити проект, вчитель веде спостереження за навчальною діяльністю учнів, в основі спостережень проводить консультації, індивідуальну роботу з учнями. Учні використовують критерії оцінювання проекту для самооцінювання і взаємооцінювання власної роботи у проекті, критерії яких розробляє вчитель.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Саршаєва Наталія

Фах, навчальний предмет

вчитель образотворчого мистецтва

Навчальний заклад

Глухівська спеціалізована шлола-інтернат І-ІІІ ст.ім.М.І.Жужоми Сумської орбласної ради,м. Глухів,Сумської області

Місто\село, район, область

місто Глухів, Сумська область

Контактні дані

sirafima.1983@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.11.2012-11.11.2012

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад Сумської обласної ради: Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім.. М.І. Жужоми

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна