Портфоліо Самойленко Наталі Миколаївни з теми "Чотирикутники крізь призму століть"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Чотирикутники крізь призму століть"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
геометрія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Чотирикутники
Вік учнів, клас
13-14 років
Стислий опис
Проект направлений на поглиблення та систематизацію знань учнів 8 класу з теми «Чотирикутники», учні розробляють три проекти, де розглядають історію, використання в житті, техніці, мистецтві, архітектурі чотирикутників. Продуктом діяльності учнів у проекті буде створення презентації та публікації.
Повний План вивчення теми
план вивчення теми план впровадження
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Систематизувати знання з теми «Чотирикутники». Після виконання проекту учні: - набудуть знань з практичного використання теорії в життєвих ситуаціях; - навчаться висувати гіпотези, перевіряти їх дослідницьким шляхом, співвідносити отримані результати, вибирати раціональні способи вирішення проблеми; - навчаться шукати, збирати, обробляти інформацію, виділяти головне, планувати свою діяльність, ілюструвати свої ідеї; - навчаться збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення , аргументувати та робити висновки; - будуть розвивати критичне та креативне мислення; - набудуть навичок про використання Інтернет-ресурсів з урахуванням авторських прав; - набудуть навичок створення анкет та опросників в середовищі Інтернет; - навчаться створювати презентації, публікації за шаблоном; - набудуть дизайнерських навичок; - навчаться працювати в малій групі, розподіляти та оцінювати результати
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою.
До початку проекту вчитель оцінює знання учнів за допомогою таблиці ЗХД та заповнюють організаційну діаграму під час демонстрації вчительської презентації. Під час роботи над проектом учитель відслідковує просування у навчання за допомогою «Контрольного списку самоспрямування у навчанні», учні проводять самооцінювання за тими ж формами. Учитель проводить неформальні спостереження . Під час виконання всього проекту проводиться взаємооцінювання за формою контрольний список: вклад в групову роботу . Рефлексія проводиться з використанням форми оцінювання журналу рефлексії, який заповнюється протягом всієї роботи. Наприкінці роботи учні використовують для самооцінювання свого проекту контрольний список для оцінювання однолітками математичної презентації при роботі над проектом «Чотирикутники крізь призму століть» . Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується цей же контрольний список. Рефлексія за результатами роботи.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
До початку роботи над проектом
учні повторюють теоретичний матеріал: формулюють означення чотирикутників; порівнюють їх, знаходять спільні і відмінні ключові слова означень; знаходять в додатковій літературі додаткові властивості, заповнюють систематизуючу таблицю про властивості чотирикутників. Вчитель роздає учням буклет про переваги проектного методу навчання.
Під час роботи
Заняття 1-2.
1. Вчитель демонструє вступну презентацію, учні заповнюють таблицю ЗХД, організаційну діаграму. 2. Учні обирають і розв’язують задачі з дидактичного матеріалу по знаходженню площ чотирикутників. 3. За допомогою метода спостереження провести диференціацію учнів. 4. Учні за допомогою вчителя об’єднуються в малі групи жеребкуванням та організовують розподіл обов’язків для виконання практичного завдання. Перша група отримує завдання: « Вирахувати кількість насіння, потрібного для даного поля», друга група – «Проаналізувати використання чотирикутників в архітектурі та мистецтві», третя група – «Протиставити наявність чотирикутників у природі та отриманих за допомогою генної інженерії». 5. Створюються блоги всіх груп для рефлексії 6. Вчитель роздає журнали спостережень.
Заняття 3-5.
1. Учні планують дослідження, формулюють гіпотезу. 2. Вчитель розповідає про авторське право, учні відповідають на запитання тесту про авторське право. Дізнаються про безпеку в Інтернеті та криткрїї оцінки корисності сайтів ; відповідають на запитання тесту вивчають схему пошуку в Інтернеті та визначаються з сайтами, які будуть використовувати при роботі над проектом. 3. Учні вивчають Інструкцію по правилам роботи за комп`ютером. 4. Учні розробляють анкету «Що ти знаєш про чотирикутники?» та пропонують відповісти на неї своїх однолітків в Інтернеті в соціальних мережах. 5. Досліджують матеріал бібліотек, електронних енциклопедій, Інтернету, підбирають ілюстрації, цікаві факти про чотирикутники. 6. Спілкування між собою та лідерами громади: фермаром – Філахтовим О.К. , головним агрономом – Орлатою Л.В. 7. Роблять записи цікавих випадків в журналі, записи збираються в особистій або груповій теці. 8. Рефлексія в блозі
Заняття 6
Перевіряють гіпотезу на практиці:- проводять вимірювання на місцевості, створюють математичну модель на площині, виконують необхідні обчислення.
Заняття 7 -8
1. Планують і створюють публікацію, презентацію. 2. Оцінюють свою роботу відповідно до критеріїв. 3. Рефлексія в блозі.
Наприкінці проекту
результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учням молодших класів, паралельних класів, батькам, керівникам місцевої громади. Рефлексія.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Самойленко Наталя Миколаївна
Фах, навчальний предмет
математика, інформатика
Навчальний заклад
Богатирська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
село Багатир, Великоновосілківський район, Донецька область
Контактні дані
samoilenko07 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
28.05.2012 - 02.06.2012
Місце провведення тренінгу
місто Донецьк
Тренери
Стрига Марія Валеріївна