Портфоліо Сайчишин Віри романівної з теми"Вода жива чи мертва?

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Розчини. Вода як розчинник. Будова молекули води, поняття про водневий зв'язок.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: хімія

Другорядні (дотичні) навчальні предмети: біологія, основи здоров'я, інформатика, українська мова та література.

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 - клас

Стислий опис

Проект передбачає вивчення питання води в хімії 9 класу. Цей проект з хімії, з курсу «неорганічна хімія» з теми «Розчини», що вивчається в 9 класі. В основному учні досліджують фізичні та хімічні властивості води. Діти шукають відповіді на запитання: Вода жива чи мертва? Молекула води полярна? Як змінилося б життя без води? Що таке розчинність? Досліджуються відомості про одну із хімічних речовин вивчається питання красивого, результати оформляють за допомогою навиків з інформатики. Ще одною метою є показати учням, що хімія це не тільки погане у нашому житті. У ході вирішення поставлених питань учні поділяються на три малі групи, для того щоб:

- вияснити властивості води,

- які речовини відносяться до оксидів,

- полярність молекули води;

- вияснити універсальність води як розчинника.

Групи учнів презентують свою роботу в одній із вибраних ними форм публікації, вікі-сайту, блогу.

Повний план вивчення теми

План вивчення теми


План реалізації проекту

Навчальні цілі

Формувати знання учнів про неорганічні сполуки класу оксидыв, вміння швидко та ефективно шукати інформацію. Розвивати комунікативні навички роботи в групах, розуміння ролі ефективного спілкування. Вдосконалювати належне використання комп’ютерних технологій, як інструменту для спілкування, досліджень, пов’язаних з доступом та використанням інформації. При проведенні досліджень в учнів формуються: - навички проведення експерименту (дослідження); - навички робити правильні висновки. Учні ознайомлюються з методами дослідження. В учнів формуються навички пошуку інформації в Інтернеті,зберігати веб-сторінки, перевіряти їх на достовірність за допомогою форми оцінювання веб-сайтів, формуються навички спілкування, комунікаційні навички за допомогою електронної пошти. Вчитель знайомить учнів з авторським правом та вчить їх як правильно вказувати джерела інформації. Вдосконалювати: - вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для аналізу та вирішення проблем, - вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; - використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень - володіння базовим розумінням етичних/правових питань Учні набувають розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування (за допомогою Інтернет ресурсів);розуміння взаємозв’язків між системами. В учнів формується відповідальність за результати спільної роботи. Учні навчаються і формують навички роботи у Вікі – середовищі. Засвоюють вводити текст, розміщуваний в Інтернеті, можливість вставлення гіперпосилань або зображень; можливі другорядні сторінки та категоризація даних, які можна переглядати у попередніх редакціях даних і повідомлень; удосконалюють розміщення поточних даних або результатів досліджень для користувачів мережі; можливість спілкування із аудиторією з усього світу; спільне з іншими особами або експертами написання текстів; вчаться робити внесок у реальне «доросле» дослідження або вирішення проблеми; описують осмислення та розповідь про навчання або процес дослідження. Коли учні працюють в малих групах над проектами, в них формуються навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Учні вчаться порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному поняття про воду, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття та класифікацію оксидів. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про воду відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу, вікі - сайту,презентації,публікації описує критерії для написання вікі-сторінки різних точок зору, вона використовується під час написання своїх досліджень учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту- вікі – статті. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі -статті. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації, дати можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними блогу, публікації, вікі-сайту надає відомості про те, як учні працюючи у малих групах, зуміли поєднати свою роботу у проекті. У процесі роботи учні повинні одержати дозвіл від батьків та лист дозвіл . Обговорення самооцінювання роботи груп за допомогою оцінювання роботи групи.

Діяльність учнів

Перед початком ознайомлення учнів із темою проекту вчитель ознайомлює із методом проектів шляхом демонстрації публікації.

Етап 1 . Вчитель пропонує тему для дослідження; ставить їм ключові, тематичні та змістові запитання перед виконанням проекту; пропонує засоби, які можна використати під час дослідження та використовує вхідне оцінювання, щоб виявити навчальні потреби учнів, які заповнюють анкету-опитувальник.

Перед виконання проекту вчитель пропонує переглянути презентацію і заповнити документ З-Х-Д схему . На початку роботи одна група учнів (дослідники ) отримує від вчителя форму оцінювання, коригує, користується нею та дотримується всіх критерій та вимог.

Етап 2. Вчитель створює макет проекту. Учні обговорюють виконання сценарію проекту. Учні об’єднуються у три малі групи: 1група(науковці) : досліджують питання "Вода жива чи мертва?"; 2 група ( дослідники): створює презентацію ; 3 група (соціологи): створює публікацію. Учні здійснюють пошук ресурсів в Інтернеті, критично їх оцінюють, знайомляться з авторським правом. Надсилають листа в організації щодо використання ресурсів у своїх проектах. Учні проводять пошук інформації в Інтернеті; спільно виконують роботу в Інтернеті; відповідають на вчительські тести.

Етап 3. Вчитель перед тим як учні будуть створювати свої презентаційні роботи ознайомлює учнів із шаблонами публікації та надає сценарій для створення вікі - сайту. Кожна із груп вибирають свою форму презентування результатів проекту . Так науковці створюють вікі - сторінку учнів до проекту "Вода жива чи мертва?", дослідники створюють презентацію, а соціологи суспільну думку публікують у публікації.

На заключному етапі учні презентують свою роботу перед однокласниками та батьками, молодшими школярами та учнівським самоврядуванням. Вчитель використовує Форму оцінювання з балами. Оцінювання презентації, оцінювання публікації та оцінювання вікі-сторінки.

Учні провели дослідження.


wiki-сторінка учня15

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сайчишин Віра

Фах, навчальний предмет

За фахом: хімік, викладач,

навчальний предмет: хімія

Навчальний заклад

Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6

Місто\село, район, область

місто Долина

Долинський район

Івано-Франківська область

Контактні дані

E-mail: viraoliyar@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери