Портфоліо Садової Л. М. за темою "Емоції та почуття в житті людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Емоції та почуття в житті людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Етика

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Протягом проекту у учнів формується поняття про емоціі та почуття.

Результатом проекту буде презентація учнів, усний виступ.

План вивчення теми (вставити файл)

Відкрити

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із он-лайн тестування, де учням буде запропоновано оцінити свій рівень вихованості. Далі відбудеться заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (що вони знають про емоції, почуття). Учні починають з обговорення ідей в області «Знаю». Пізніше, після демонстрації вчительської презентації, аналізу он-лайн відповедей та постанови проблеми (чому слід прагнути до виховання моральних почуттів), учні збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися».

Наприкінці проекту учні заповнюють останню колонку таблийі ЗХД – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням.

Форми оцінювання дослідження

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання: співробітництво.

Форма оцінювання усної презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Протягом року ми здійснемо екскурсію до Свято-Троїцького собору та історико-краєзнавчий музею, з’їздимо на екскурсію до м.Дніпро, відвідаємо бібліотеку, проведемо тренінги, проведемо вхідне тестування.

Спочатку створюємо творчу групу у складі:

• Фотографи - 2 учня (їх мета створення фотографій з відвідуваних міст, підборка зображень);

• Журналісти – 4 учня (створюють план презентації, пишуть для неї текст по темам: емоції та почуття; сила моральних почуттів; вправи, які допомагають керувати собою );

• Комп’ютерщики – 2 учня( займаються оформленням презентації)

• Аналітики – займаються разом з вчителем аналізом відповідей он-лайн тестування Вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД».

Разом з вчителем клас вирушає до міської дитячої бібліотеки для ознайомлення учнів з науковою та периодичною літературою.

Мета екскурсії – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи журналістів та фотографів передають зібрані матеріали комп’ютерщикам для створення презентації. Учні представляють результати своєї діяльності у формі презентацій. Кожна група журналістів розповідає про вивчені ними правила поведінки, супроводжуючи свою розповідь показом певної сторінки презентації. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Садова Лариса Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів, етика

Навчальний заклад

ЗЗСО № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 6, 04 - 16 грудня 2017 року

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери

Скуратовська Людмила Григорівна