Портфоліо Садовніченка Андрія Володимировича з теми: «Лінійне рівняння як математична модель природних процесів»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Лінійне рівняння як математична модель природних процесів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика, економіка, медицина, екологія

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми «Лінійні рівняння» 7 клас, алгебра за підручником «Алгебра,7» авт. Янченко, Кравчук. Проект розрахований на 5 уроків. На першому вчитель створює групи учнів і пояснює їм мету та завдання групи, пропонує обговорити план роботи кожної групи, встановити в якому вигляді буде оформлено результат роботи групи. На 2-3 уроці групи «шанувальників рівнянь» та «шанувальників текстових задач» виконують роботу (розв’язування завдань та узагальнення алгоритмів) На 4 уроці «вчені» узагальнюють отримані матеріали, роблячи остаточні висновки та правильні твердження, наводять приклади природних процесів, що описуються ними, презентують підсумок своєї роботи у вигляді презентації, На 5 – «журналісти» аналізують результати «вчених» з точки зору корисності та важливості для суспільства та викладають свою точку зору у вигляді презентації(публікації). публікація про метод проектів

вчительська презентація ідей проекту

Документ для фасилітації

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Здійснюється впродовж проекту за допомогою створених документів. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів для їх журналів спостережень з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження(ЗХЯД), а також оцінюються їх знання та вміння розвязувати лін. р-ня та текстові задачі. Використовують форму оцінювання для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту, онлайн-опитувальник щодо знань учнів допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи з учнями я пропоную переглянути вступну вчительську презентацію, в якій пояснюю суть проекту, роздаю учням документ з фасилітації (план вивчення теми). Після обговорення теми проекту пропоную таблицю ЗХЯД . Після ознайомлення з таблицею пропоную поділ на групи за інтересами, а саме: - Група «Шанувальники рівнянь», яка працює над питанням «Лінійне рівняння та його алгоритм» : 1. Звідки походить назва предмету «Алгебра»? 2. Загальні відомості про рівняння ; 3. Лінійне рівняння з однією змінною 4. Розв’язування рівнянь, що зводяться до лінійних ; - Група «Шанувальники текстових задач», яка познайомиться та познайомить інших (по закінченню проекту) з розв’язанням задач за допомогою рівнянь: 1. Розв’язування задач за допомогою рівнянь. 2. Типи текстових задач. 3. Загальний алгоритм розв’язання текстової задачі. Група «вчені» вивчає питання, які потім і доводить до відомості інших: 1. Рівняння як математична модель задачі. 2. Використання математичних моделей у різних галузях. Група «Журналісти» робить висновок про значення цього матеріалу та виказує свою думку. На основі запропонованої форми презентації учні готують кінцевий продукт у вигляді учнівської презентації. Далі діти приступають до складання попереднього плану роботи по групах, та обговорення між собою складеного плану та шляхів їх реалізації, після чого кожна група, на консультації , представляє свій план і отримує першу консультацію по поліпшенню його (якщо в цьому є необхідність). Надалі проводяться консультації з перевіркою виконання пунктів плану. В кінці проекту кожна група учнів проходить попередній захист проекту з презентацією результатів,група «журналісти» створює презентацію для учнів класу та публікацію для суспільства, вчитель проводить останній аналіз роботи, учні отримують останні поради та готуються до захисту проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Андрій Садовніченко

Фах, навчальний предмет

математика

Навчальний заклад

КЗО ліцей природничо-наукового навчання

Місто\село, район, область

м.Жовті Води Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.10.2012-10.11.2012

Місце проведення тренінгу

ліцей, м.Жовті Води

Тренери

Вітюк Ганна Юріївна