Портфоліо Сагателян Наіри Георгіївни на тему "Роль світової літератури у вихованні моральних цінностей молордого покоління"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Роль світової літератури у вихованні моральних цінностей молодого покоління.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література,музика,образотворче мистецтво.

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички роботи над характеристикою літературних персонажів;розвиватимуться вміння вдумливого читача,які зможуть виділяти головне в художніх творах . Учні будуть аналізувати сюжет і композицію творів ,навчаться працювати з додатковою літературою , з комп’ютером, а саме Інтернет-сайтом,розвиватимуть творчі здібності , усне мовлення,виразне читання. Учні створюють презентації на тему: «Краса чистих людських взаємин».Покращують навички дослідницької діяльності,переконуватимуть в тому ,що вивчення художніх творів необхідно в сучасному світі тому ,що вони навчають нас як спілкуватися, будувати взаємовідносини і взаємоповагу,між друзями,батьками і дітьми,прищеплюють толерантне ставлення до людей,почуття милосердя,чуйності до проблеми ближнього,примушують замислитися над причинами такого сумного явища ,як дитяча жорстокість та вседозволеність.

Вік учнів, клас

12-14 років 7 клас

Стислий опис проекту

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: 1. До початку проекту проводиться діагностика: а) навчальних потреб учнів З-Х-Д б) рівня їх фактичних знань учнів з теми; в) рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: а) анкетування для групування учнів та розподілення ролей з урахуванням інтересів учнів та психо-фізіологічних можливостей кожної дитини; б) оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів: оцінювання мультимедійного проекту: загальні критерії, рубрики, основні критерії та принципи оцінки; контрольний список для оцінки веб сайтів. в) відслідковування ходу виконання роботи; г) поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв вікі-статті, або блогу, або презентації, Форми оцінювання учнівської вікі-статті, учнівського блогу, або презентації; д) оцінювання учнями власної діяльності. 3. По завершенню проекту проводиться:а) Визначення самоспрямованості навчання; б) Взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання командної роботи; в) визначення рівня здобутих знань з теми "Краса чистих людських взаємин» та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.

Повний План вивчення теми

План реалізації проекту

План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні створюють презентації на тему: «Краса чистих людських взаємин».Покращують навички дослідницької діяльності,переконуватимуть в тому ,що вивчення художніх творів необхідно в сучасному світі тому ,що вони навчають нас як спілкуватися, будувати взаємовідносини і взаємоповагу,між друзями,батьками і дітьми,прищеплюють толерантне ставлення до людей,почуття милосердя,чуйності до проблеми ближнього,примушують замислитися над причинами такого сумного явища ,як дитяча жорстокість та вседозволеність.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: 1. До початку проекту проводиться діагностика: а) навчальних потреб учнів З-Х-Д З-Х-Д б) рівня їх фактичних знань учнів з теми; в) рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: а) анкетування для групування учнів та розподілення ролей з урахуванням інтересів учнів та психо-фізіологічних можливостей кожної дитини; б) оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів:https:Форма оцінювання блогу оцінювання мультимедійного проекту: загальні критерії, рубрики, основні критерії та принципи оцінки; контрольний список для оцінки веб сайтів. в) відслідковування ходу виконання роботи; г) поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв вікі-статті Форма оцінювання вікі-сайту, або блогу, або презентації. д) оцінювання учнями власної діяльності. 3. По завершенню проекту проводиться: а) Визначення самоспрямованості навчання https:Форма оцінювання самоспрямування у навчанні ; б) Взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання командної роботи Форма оцінювання командної роботи; в) визначення рівня здобутих знань з теми "Краса чистих людських взаємин» та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя:

Починаючи роботу над проектом, необхідно сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є розробка критеріїв оцінювання кожного виду робіт: створення презентацій, публікацій
Публікація учительська1.jpg
Публікація учительська2.jpg
, вікі-сторінок, підготовка буклету про проектний метод, створення презентації презентація про даний проект. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, контролює та консультує їх, у разі необхідності певна корекція. Наприкінці проекту вчитель залучає учнів до оцінювання та оцінює роботи.

Діяльність учнів:

Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, вчаться створювати презентації Учнівська презентація, публікації
Публікація учнівська1.jpg
Публікація учнівська2.jpg
, вікі-статті Учнівська вікі сторінка до проекту Роль світової літератури у вихованні моральних цінностей, готувати буклети згідно з темою проекту. Повинні вміти самостійно працювати, обробляти інформацію, виділяти головне та відстоювати свою точку зору.

Учні повинні зрозуміти що така робота вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безліч інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп'ютерних технологій. Головне - кожен повинен бути задіяним.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сагателян Наіра Георгіївна


Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури і російської мови


Навчальний заклад

Новостародубська ЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Новий Стародуб, Петрівський район, Кіровоградська область

Контактні дані

naira30.03@gmil.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.09.2012-1.10.2012


Місце проведення тренінгу

Новостародубська ЗШ І-ІІІ ступенів


Тренери

Гончарук Віталій Дмитрович