Портфоліо Савіної Ірини з теми "Шлях до успіху"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Шлях до успіху

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Економіка, інформатика, математика

Вік учнів, клас

15-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Цей навчальний проект розроблений для учнів 11 класу з економіки по темі «Підприємницька діяльність». Під час роботи за проектом учні будуть досліджувати ринок послуг в районі: проводять аналіз даних та обчислення. Результатом роботи буде розроблений бізнес-план по створенню підприємства.

План вивчення теми (вставити посилання на файли)

План проекту

План впровакдження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання. а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання роботи та мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів за допомогою журналу оцінювання. Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Контрольні списки допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи.

Навчальні цілі

  • Розвинути навички власного розуміння навчання та його використання в житті.
  • Сформувати навички та вміння вчитися виділяти головні завдання та здійснювати їх без зовнішнього стороннього нагляду.
  • Розвинути навички вчитися ефективно використовувати свій час та розподіляти своє навантаження.
  • Сформувати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, належно використовувати цифрові технології, та комп’ютерні технології як інструмент для спілкування та оцінювання інформації.
  • Спрямувати учнів здійснювати планування, робити обґрунтований вибір для вирішення проблем, порівнювати та протиставляти використання простих механізмів.
  • Розвивати вміння працювати з інструкціями.
  • Сформувати навички усного спілкування, та за допомогою мультимедіа-засобів.

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель пропонує прийняти участь у проекті та пропонує батькам та учням буклет в якому мотивує доцільність даного проекту, а також показує вступну презентацію. Учням пропонується пройти ЗХД для діагностики знань учнів та їхнього потенціалу. Учні заповнюють асоціативний кущ та опитування, завдяки чому вчитель бачить вхідні знання учнів. Бажаючі учні об’єднуються в групи за порадою вчителя. Діти ознайомлюються із завданнями даного проекту, а також із критеріями оцінювання. Вчитель роздає учням форму оцінювання проекту і проводить її обговорення. Ця форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Вчитель пропонує учням використовувати Форму, щоб допомогти їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання. У кожній групі учні розподілять обов’язки між собою, кожна група має зібрати інформацію щодо даної теми, узагальнити її, обрати форму представлення своїх досліджень та створити блог по даній темі. Вчитель пропонує батькам дати згоду на створення електронної скриньки та розміщення їхніх робіт в мережі. Учні пишуть листа авторам сайтів з проханням використати матеріали сайту для проекту. Учні досліджують яким чином створення нових підприємств впливає на рівень достатку людей в регіоні; досліджують можливі шляхи розвитку інфраструктури регіону; аналізують шляхи залучення коштів для створення ефективного бізнесу. Вчитель проводить консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснює , як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Учні та вчитель заповнюють контрольні списки для оцінювання впродовж проекту різних видів діяльності. Підсумовуються результати в журналі оцінювання. Учні завершують своє дослідження, і демонструють створені бізнес-плани.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Савіна Ірина Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та економіки

Навчальний заклад

Симонівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Симонів, Гощанського району, Рівненської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова