Портфоліо Рябіченко Ірини з теми "Жіття у діаграмах"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Аналіз даних у середовищі табличного процесора. Графічний аналіз рядів даних. Різновиди діаграм, їх створення та настроювання.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, вища математика, українська мова

Вік учнів, клас

Група І курсу, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики призначений для студентів І курсу і виконується у межах вивчення теми «Аналіз даних у середовищі табличного процесора. Графічний аналіз рядів даних. Різновиди діаграм, їх створення та настроювання». Для роботи у проекті студенти об’єднаються у групи, здійснюватимуть пошук інформації в Інтернеті, аналізуватимуть та досліджувати знайдені матеріали. Результати своїх досліджень вони оформлять у вигляді презентації, вікі-статті та блогів, презентують цей проект на підсумковому занятті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

У цьому проекті викладач використовує різні стратегії оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби студентів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення. Перед початком проекту викладач демонструє презентацію та ініціює її обговорення, щоб визначити попередні знання та навички студентів, уявлення щодо досліджуваної проблеми. Впродовж роботи над проектом викладач супроводжує студентів у навчанні шляхом проведення консультацій з проектними групами, розв’язування задач, ведення журналу спостережень та спрямовує їх у дослідженні за допомогою контрольних списків. Після завершення проекту викладач оцінює продукти студентської діяльності за допомогою розроблених форм і критеріїв, проводить тести з теми та стимулює взаємоцінювання та само оцінювання своєї роботи.Окремо оцінюється презентація, вікі-стаття, студентський блог. До оцінки цих компонентів залучені студенти. Оцінювання студентського блогу Оцінювання вікі-статті Оцінювання презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту викладач проводить опитування з метою виявлення навчальних потреб студентів і постановки тематичних питань проекту. Студенти заповнюють схему З-Х-Д. Викладач демонструє мультимедійну презентацію "Життя в діаграмах", знайомить з ключовими, тематичними та змістовими питаннями. Студенти пропонують напрямки роботи та можливі варіанти. На наступному етапі студенти розглядають теоретичний матеріал з підручника, додаткової літератури, довідкової системи програми MS Excel та Інтернету. На третьому етапі визначають поділ на підгрупи, розподіляють ролі, визначають напрямки роботи. Далі студенти працюють по групах.

І група працювала над створенням презентації "Діаграми і графіки навколо нас". Вони шукали в Інтернеті та в додатковій літературі цікаву інформацію, яка відноситься до теми проекту. Їхні старання були достойно оцінені. Їх задача була зацікавити нас. По-перше, вони ознайомились з великою кількістю корисної інформації, зуміли проаналізувати її та запропонувати нам найцікавіше та корисне.

ІІ група працювала над вікі-статтею вікі-статтею "Види діаграм". Вони також розглянули багато інформації, проаналізували її та систематизували. Їх задача була узагальнити отримані знання.

ІІІ група створила студентський блог , в якому викладаються результати роботи над питаннями. Це група однодумців. Їм дуже подобається обмінюватись новими знаннями. Тому цього разу вони пішли тим же шляхом, адже тема справді багата на нові терміни. Вони провели також багато роботи, знайшли інформацію та проаналізували її.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рябіченко Ірина Леонідівна

Фах, навчальний предмет

Викладач інформатики, вищої математики

Навчальний заклад

Сумський технікум харчової промисловості НУХТ

Місто\село, район, область

м. Суми

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 листопада - 30 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна