Портфоліо Рудакової Таміли Анатоліївни для учнів 10 класу "Творчість Івана Франка"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Творчість Івана Франка"

Назва навчальної теми

Українська література. Творчість Івана Франка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, музичне мистецтво, історія

Вік учнів, клас

15-16 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 10 класу. Учні вивчають творчість І. Франка, читають не лише програмові твори, а й жмутки його поезії, збірок пісень, вивчають пісні на слова поета, провели заочну екскурсію в будинок-музей Івана Франка у Львові, пишуть творчі роботи, проводять диспути та конференції, Учні будуть розробляти інформаційний бюлетень та розробляти веб-сторінки з фотографіями, малюнками та статтями для шкільного веб-сайту. Учні створюватимуть та демонструватимуть свої мультимедійні презентації для класу. Учні набудуть навиків організації колективної роботи.

Ключове запитання: Зразком такої людини є І. Франко. Він увійшов до списку десяти найвідоміших українців. Чому? Як він досяг таких вершин

Тематичні запитання: 1. Що вас здивувало ( вразило ), коли ви познайомилися з біографією І. Франка? 2. Як можна оцінити ситуацію, у якій опинився Франко на засланні ? 3. Яким постав перед вами поет у перекладацькій діяльності ? 4. До чого спонукає нас франкове слово ? 5. Кохання в житті і творчості Івана Франка 6. Багатогранність діяльності Франка-патріота в українській культурі, його вплив на культурний і політичний розвиток України 7. 3. Широка емоційна гама почуттів ліричного героя, утвердження невмирущості людських почуттів, ідеалу кохання в поезії митця.

Змістові запитання: В якому році була видана збірка «Зів’яле листя»? Що дало поштовх до її написання? Якою діяльністю, крім літературної, займався І. Я. Франко? Як представлено ідеал кохання в поезії автора?

План вивчення теми

План вивчення теми

План виконання навчального проекту

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

Після завершення проекту учні зможуть: - На прикладі життєдіяльності І. Франка формування ціннісного переконання: можливість силою високого духа сягнути від селянської хати до світових вершин інтелекту. - Усвідомлення облагороджуючого впливу мистецтва на людину. Формування віри в людство (притаманна І.Франкові). Утвердження переконання здійснення поступу не шляхом насилля, а розвитком духовності. - Усвідомлення того, що любов – найвеличніше із людських почуттів, яке необхідно берегти.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту: для учнів було проведено анкетування Реалізація проекту: Учні об’єднуються в дві групи(використовуючи стратегію Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося) та з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список питань до проекту, який допомагає їм планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання досліджень та соціального опитування. Після обговорення в класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Учні узагальнюють дослідження у вигляді презентацій, публікацій. Проводиться рефлексія Після закінчення проекту: за допомогою форми оцінювання презентації, вчитель повинен оцінити проекти учнів; за допомогою форми оцінювання кожен учень має оцінити свої досягнення; за допомогою форми оцінювання роботи в групах, учні оцінять роботу кожної групи. оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

Завдання для перевірки рівня знань

Формуюче оцінювання

Завдання для перевірки засвоєння теми

Форми та контрольні списки для самооцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя

На першому етапі проекту(1 тиждень) : • Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням «Проблема вибору людини у вирішальній ситуації? На початку заняття вчителем здійснюється усне опитування учнів за темою уроку «Життєвий і творчий шлях Івана Франка». • Робота над проектом починається з презентації вчителя . На початку проектної діяльності проводиться анкетування для учнів. Ознайомившись з тематичними питаннями (Що вас здивувало (вразило), коли ви познайомилися з біографією І. Франка? Яким постав перед вами поет у перекладацькій діяльності ? У чому полягає історична основа твору?) діти, використовуючи стратегію Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, висувають ідеї щодо реалізації проекту. • Учні отримують форму оцінювання проектів і обговорюють її. Використання Форми допоможе їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання. • Учні складають план проектної діяльності своєї групи, визначають ролі та обв’язки в групі. Визначають форму кінцевого продукту та отримують контрольні списки до цих продуктів. Учні отримують: «Правила роботи за комп’ютером», «План виконання навчального проекту». Вчитель разом з учнями обговорює друковані та електронні ресурси для збору даних.

На другому етапі проекту (2 тиждень): Учні класу об’єднуються в дві групи(Форма оцінювання виконання групового завдання), кожна з яких буде досліджувати свою тему: • 1 група - працює над темою «Життєвий і творчий шлях Івана Франка», «Перекладацька діяльність І.Франка». Розглядають таке питання: особливості життя й творчості Франка. Переглядають джерела Інтернет, відбирають матеріал, узагальнюють його проводять дослідження, записують данні в таблицю, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати, роблять висновки, створюють презентацію (згідно контрольного списку оцінювання учнівської презентації) та публікацію. • 2 група - працює над темою «Історична основа повісті І. Франка «Захар Беркут» Розглядають таке питання: у чому полягає історична основа твору? Здійснюють пошук в Інтернеті(з урахуванням контрольного списку для оцінки Веб сайтів). Переглядають джерела Інтернет, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. • розподіляються ролі в групах та проводиться мозкова атака.

На третьому етапі проекту (3 тиждень) Спільна робота (обговорення) учасників групи організована за допомогою блогу, на якому діти діляться своїми знахідками, враженнями та ідеями. Створюючи продукт проекту діти аналізують результат з контрольним списком та формою оцінювання відповідного ресурсу (блогу, публікації тощо). Одними з обов’язкових умов є зазначення першоджерела, збереження авторського права. Протягом всього проекту проводяться консультації (на блозі) для вирішення питання, пов’язаних з реалізацією проекту. Використовуючи контрольні списки група (за потреби) корегує свій план, обов’язки членів команди. • Учні готуються до захисту. За результатами своєї роботі створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (презентація, буклет). • Роблять висновки за темою. • Учитель та експерти, запрошені на захист роботи (учитель інформатики, української, російської мови та літератури), беруть участь в обговоренні звіту-презентації «Життєвий і творчий шлях Івана Франка», «Перекладацька діяльність І.Франка», «Історична основа повісті І. Франка «Захар Беркут» • Учитель задає цілеспрямовані додаткові питання, узагальнює отримані результати, підводить підсумки роботи кожної з груп, визначає перспективи, нагороджує учнів грамотами за дослідницьку виконану роботу. Учні: • оцінюють роботи однолітків; • беруть участь в колективному аналізі та оцінці результатів; • проводять захист проекту; • презентують результати; • обговорюються висновки.

Диференціація навчання

Учні, що мають проблеми у навчанні: • Здійснити зміни щодо організації навчального середовища в класі, рекомендовані в учнівських характеристиках та особових справах • Використовувати групи взаємодопомоги, прикріпити учнів, що мають проблеми у навчанні, до учнів-консультантів • Надавати письмові та усні інструкції різними способами. • Вести роботу з підтримкою з боку батьків • Забезпечувати учнів створеними вчителем шаблонами для полегшення роботи. • Забезпечувати позитивні коментарі та надання підтримки учням, які стараються та виконують завдання.

Обдаровані учні: • Попросіть учнів спрогнозувати, як творчість Франка-митця і громадського діяча буде сприйматися в 2025 році різними культурами, зокрема і нами самими. • Запропонуйте учням створити веб-сайти і розмістити інформацію про митця.

Буклет_Метод проектів

Учительська презентація

Учнівська презентація

Список використаних джерел

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Таміла Рудакова

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Інгулецький район

Контактні дані

rutaan7272@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Кривий Ріг, КЗШ №114, 06-18 лютого 2017

Дати проведення тренінгу

06-18 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114

Тренер

Ірина Офіцинська