Портфоліо Роман Алли Михайлівни на тему: Вишивка у житті українського народу.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вишивка у житті українського народу.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Програма з трудового навчання для 9 класу (дівчата).

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 р.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на пошук оригінальних ідей у викладанні трудового навчання для 7-го класу за темою «Вишивка у житті українського народу.». Проект передбачає творче освоєння учнями ряду навчальних тем. В рамках проекту частина уроків відводиться під обговорення в класі основних теоретичних положень в рамках навчальних тем з використанням методичних матеріалів вчителя. А частина уроків відводиться для практичного вивчення теми.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом усього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає змогу актуалізувати вже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Протягом роботи над проектом проводяться консультації, анкетування, самостійна робота з формами оцінювання. Крім цього здійснюється усне опитування протягом кожного заняття. За допомогою методу самооцінювання учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Наприкінці роботи над проектом проводиться демонстрація проекту, опитування, проводиться підсумки роботи із ЗХД схемами.

Учительський буклет стор.1

Учительський буклет стор.2

Оцінювання блогу учня

Учительську презентаці

Організаційна діаграма

Форма ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 - тиждень

1. Учні переглядають презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації.

Учительську презентацію

2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі, тощо. Для роботи учні поділені на дві групи по 5 чоловік, за допомогою методу вітальних листівок. Перша група «Голка» досліджувала види орнаментів, які використовували у вишивках наші предки. Друга група «Нитки» досліджували якими швами вишивали в нашій місцевості в 19 ст. Також проведено опитування першою групою «для чого навчатись вишивати», запропоновані такі варіанти відповіді: важливо, не впевнений, не задумувався.

2.- тиждень

Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації. Вхідні знання ми можемо дізнатися за допомогою таблиці ЗХД. За допомогою учительської презентації діти дізнаються над якими питання їм потрібно працювати. В інтернеті шукають матеріали для проекту, оцінюють завдання за допомогою ВІКІ-технологій і виконують домашні завдання. Протягом теми учні відповідають на питання мережевого опитувальника. Учні підбирали колекцію картинок з українською вишивкою, готовили повідомлення по темі проекту. Вчитель проводить інструктаж по роботі з комп’ютером.

3. Учні працюють з учительською презентацією .

4. Працюючи в малих групах учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації.

Протягом роботи над проектом діти будуть виконувати самостійні роботи, працювати з опитувальником, проводити само оцінювання, керуючись формою оцінки дослідження та контрольним списком.

3-тиждень

На завершальному етапі учні захищають свою роботу, демонструючи блог, у якому висвітлені результати їх дослідження та усно відповідають про етапи роботи.

Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового питання проекту. В результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь колектив приходить до одного висновку, який і буде результатом виконаного проекту.

5. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото;займаються її дизайном та оформленням.

6. Учні створюють публікації, буклети. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту.

Учнівський буклет стор.1

Учнівський буклет стор.2

7. Демонстрація презентацій, створених різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об ’ єднання малих груп у єдину з метою створення веб-блогу, де відслідковується процес роботи над проектом.

Учнівській блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Роман Алла Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Учитель трудового навчання

Навчальний заклад

КЗО «СЗШ № 20 ДМР»

Місто\село, район, область

м. Дніпро

Контактні дані

romanalla2017@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.12.2016-17.12.2016

Місце проведення тренінгу

КЗО «СЗШ № 20 ДМР»

Тренери

Мухіна Лілія Анатоліївна