Портфоліо Романова Володимира

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Українська національна вишиванка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво та інформатика

Вік учнів, клас

4 клас, вік учнів 10-11 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Українська національна вишиванка» пропонується учням 4-го класу при вивченні теми «Художній образ у декоративно-прикладному мистецтві, архітектурі та дизайні».

Під час роботи в проекті учні залучаються до таких видів діяльності: збір інформації з теми, пошук інформації в інтернеті, аналіз отриманих даних, створюють вікі-сторінку свого проекту, спілкуються в групах, обмінюються враженями.

Дана тема розвиває в любов до рідного краю, до України, бажання покращити культуру своєї держави.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи учні вчитель проводить опитування учнів за допомогою «Форми для опитування», потім за результатами опитування проводиться мозкова атака основних запитань теми з натупним колективним оговоренням відповідей. В ході дослідення з унями проводяться консультації та співбесіди для виявлення і корегування напрямків пошуку інформації та вказується Контрольний список для дослідження. Наприкінці проекту відбувається демонстрація результатів досліджень і проводиться оцінювання вікі-сайтів за допомогою Форми оцінювання вікі-сайтів.

Діяльність учнів та вчителя

До початку роботи над проектом відбувається розповсюдження брошури з інформацією про метод проектів для вчителів та батьків.

1 етап. Демонстрація вступної презентації. Вчитель ставить учням ключове запитання теми. Відповіді обговорюються всім класом. Обговоріть всім класом. Далі вчитель проводить мозковий штурм і визнає ставлення дітей до до української культури, до виштвки. Проводиться опитування та учнями заповнюється діаграма для визначення рівня знань теми та уявлень про можливості комп’ютера. Також організовується робота учнів під час всього проекту зак допомогою шаблона щоденника дослідження учня. Пропонується учням заповнення таблиці З-Х-Д.

2 етап. Збір учнями інформації з доступних джерел. Аналіз зібраної інформації. Кожний учень самостійно шукає з доступних джерел інформації українські узори, які зустрічаються на вишиванках, витинанках, знаходить лінї симетрії на цих узорах і не забуває вести щоденник дослідження. Доповнення таблиці З-Х-Д.

3 етап. Дослідження і обговорення знайдених узорів. Проведення «педрад», дискусій. Корегування вчителем напрямків роботи учнів. Доповнення таблиці З-Х-Д. Перегляд презентації про вишивку (документ фасилітації). Малювання на папері узорів вишивок.

4 етап. Робота в компютерному класі. Проведення інструктажу з правил техніки безпеки. Демонстрація вчителем прикладу учнівського проекту вікі-сторінки. Відтворення учнями простих симетричних українських національних узорів за допомогою комп’ютера (використовується графічний редактор Paint) та завантаження на свою сторінку. Роздрукувуння кращих малюнків.

5 етап. Робота в компютерному класі. Проведення інструктажу з правил техніки безпеки. Демонстрація учнями свїх проектів. Оцінювання проектів учнів за допомогою Форми оцінювання вікі-сайтів. Заповненя форми Моя робота в проекті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романов Володимир

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Навчальний заклад

СШ №269 м.Києва (пр. Академіка Глушкова, 17А)

Місто\село, район, область

м.Київ

Контактні дані

vovacc@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

3-8 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

СШ №269 м.Києва (пр. Академіка Глушкова, 17А)

Тренери

Ткаченко Тетяна Борисівна
Драгунова Ганна Володимирівна
Шевченко Світлана Вікторівна