Портфоліо Романенко Наталії з теми "Твій правильний вибір"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Твій правильний вибір

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, фізика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Апаратне забезпечення інформаційних систем

Вік учнів, клас

9 клас,15 років

Стислий опис

Даний навчальний проект призначений для учнів 9 класу з теми «Апаратне забезпечення інформаційних систем» (навчальна програма для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів). Утворивши групи, учні будуть досліджувати призначення структурних компонентів персонального комп’ютера , принцип дії та основні характеристики апаратних засобів. Учні готують і представляють свої висновки та рекомендації для бажаючих зробити правильний вибір ПК.

Працюючи над даним проектом учні достатньо професійно оволодіють комплексом знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності. Проект сприяє формуванню самоосвітньої компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу.

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі

Засвоєння знань про апаратне забезпечення інформаційних систем, призначення, принципи роботи та основні характеристики пристроїв ПК, оволодіння вміннями працювати з різними видами інформації за допомогою комп’ютера. Вміння організовувати власну інформаційну діяльність і планувати її результати; розвиток пізнавальних інтересів, інтелектуальних і творчих здібностей в процесі вивчення інформаційних технологій; вироблення навичок застосування інформаційних технологій у навчальній діяльності під час виконання колективних проектів. Розвиток інформаційної компетентності (пошуку та критичного оцінювання інформації, навичок порівняння та аналізу, логічного мислення). Формування комунікативної компетентності (набуття навичок роботи в групах під час вивчення нового матеріалу, виховання взаємоповаги, взаємопідтримки). В результаті роботи над проектом учні презентують свої наробки у вигляді презентацій, публікацій, вікі-статей та блогів.

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності вчитель знайомить учнів з програмовими вимогами до теми « Апаратне забезпечення інформаційних систем» та вимогами щодо створення портфоліо групами учнів. Перед початком проекту на першому занятті проводиться опитування з метою виявлення початкових знань та навчальних потреб учнів. Для актуалізації знать та налаштування учнів на творчість використовується «Асоціативний кущ». Розпочинається робота над таблицею Таблиця ЗХД, яка буде продовжуватися протягом роботи над проектом. Враховуючи вимоги стандартів, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт (Оцінювання презентації, Оцінювання вікі-статті), за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Під час проекту вчитель відслідковує і оцінює рівень залучення учасників проекту до колективної діяльності (рефлексія шляхом заповнення текстової форми Самооцінювання спільної роботи). Протягом роботи над проектом учитель постійно проводить консультації з учнями, де обговорює та коригує хід виконання завдань проекту. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи груп учнів з підсумками своєї роботи. Будуть представлені комп’ютерна презентація, публікація, вікі-стаття та блог. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, брати участь в обговоренні, вміння ставити запитання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід і т.д. Проводиться підсумкове оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за допомогою комп’ютерного тестування, закінчена робота з таблицею ЗХД.

Діяльність учнів

До початку проекту вчитель проводить бесіду з учнями з використанням мультимедійної презентації "Метод проектів", яка вмотивує учнів до участі у проекті.

Перед початком проекту на першому занятті учні проходять опитування "Апаратне забезпечення інформаційних систем" з метою виявлення початкових знань та навчальних потреб учнів. На початку виконання практичної частини проекту учні об’єднуються у п’ять робочих груп, які опрацьовують:

1. пристрої обробки інформації,

2. пристрої введення інформації,

3. пристрої виведення інформації,

4. пристрої пам’яті

5. історія розвитку обчислювальної техніки.

Кожна з груп працює в своїй області знань над питаннями вибору найефективнішого для своєї діяльності персонального комп’ютера та формулюванням алгоритму такого вибору. В ході дослідження учні вивчають призначення, принципи роботи, характеристики відповідної категорії пристроїв ПК, аналізують співвідношення ціна-якість для сучасної комп’ютерної техніки. Результом діяльності групи, яка працює з пристроями пам’яті є учнівська вікі-стаття "Пристрої пам'яті". Учасники груп, які працювали над пристроями введення та виведення інформації подають свій матеріал у вигляді презентації "Пристрої введення-виведення інформації".

Учні, які вивчають пристрої опрацювання інформації готують інформаційний бюлетень «Процесор». Дослідники історії розвитку обчислювальної техніки розміщують свої напрацювання на блозі «Сторінками історії».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романенко Наталія

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені Григорія Гуляницького

Місто\село, район, область

м. Конотоп Сумська область

Контактні дані

e-mail: romanenkonataliya2706@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.2012- 26.08.2012

Місце проведення тренінгу

Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені Григорія Гуляницького

Тренери

Ніколаєнко С.П., Герасименко Н.В.