Портфоліо Романеко Лариси Віталіївни з теми "Теорема Піфігора, чия вона?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Теорема Піфагора, чия вона?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, українська мова

Вік учнів, клас

12,13 років.8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект пропонується для реалізації з учнями 8 класу під час вивчення теми "Теорема Піфагора". Всі учні класу були обєднані в 3 групи: "Біографи", "Теоретики", "Практики". В ході практичної двяльності "Біогафи" повинні дослідити біографію відомого вченого та викласти інформацію в учнівському блозі. Група "Теоретиків" знаходи різні методи доведення теореми Піфагора та провели опитуваннясеред учнів класу, для зясування початкових знань з даної теми. Група "Практиків" займалася питаннями застосування теореми під час розвязування задач. Результатом іхньої діяльності є сворення та предствлення учнівської презентації. Під час роботи над проектом 8 класники поглибли свої знання з історії матемаики, програмного матеріалу з геометрії, відшукали цікаві задачі, навчилися застосовувати теорему Піфагора під час розвязування задач. Школярі набувають навиків самостійної роботи з додаткової літератури, закріплюють уміння працювати на компютері.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту проводиться математичний диктант,метою якого є з’ясування початкового рівня знань учнів з даної теми.Питання обговорення були представлені на мультимедійному проекторі. Проведено З-Х-Д схема.Ця форма оцінювання дає можливість з’ясувати ,що учні знають з даної теми та що учні хотіли дізнатися з теми проекту. Впродовж роботи над проектом було проведене неформальне спостереження «Асоціативний кущ» Ця форма оцінювання дає змогу з’ясувати на якому рівні знаходиться розробка проекту.Для виявлення активних учасників проекту проводиться неформальне спостереження.Результати цього оцінювання зберігаються у електронному вигляді на комп'.ютері вчителя.Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через тести та питання, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Такі завдання повинні бути добре продуманими, щоб виявляти рівень розуміння учнів та надати їм можливості продемонструвати свої знання. Такі види навчальної діяльності, як доповіді, есе, презентації, художні виступи, блог, тощо, дозволяють учням продемонструвати те, що вони дізналися про предмет, про спільну роботу, про мислення та про власні процеси навчання. форма оцінювання учнівського блогу aформа оцінювання учнівської презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту була створена учительська презентація, яка дозволила учням ознайомитися з метою та основними питаннями даного проекту. Були обговорени цілі та методи реалізації проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романенко Лариса Віталіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Охтирська ЗОШ №2

Місто\село, район, область

м. Охтирка

Контактні дані

пров. Сумський 35

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.01.13-03.02.13

Місце проведення тренінгу

м. Охтирка ЗОШ № 5

Тренери

Наконечна Людмила Миколаївна Рома Марина Миколаївна