Портфоліо Роженко Л.М.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Таємниці довкілля

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика - основний навчальний предмет. Природознавство та хімія - дотичні навчальні предмети.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Будова речовини

Вік учнів, клас

12-13 років. 3(7) клас

Стислий опис

Під час вивчення теми "Будова речовини", згідно з програмою для фізики для 7 класу, учні створили проект на тему "Таємниці довкілля".Під час роботи над проектом діти самостійно користувалися Інтернет-ресурсами та довідковою літературою. Результати роботи було оформлено з допомогою ІКТ, що є вадживими здобутками для ХХІ століття. Діти вдосконалили свої знання теми "Будова речовини", познайомилися з дослідами, що підтверджуюють молекулярно-кінетичну будову речовини.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальні цілі: називає агрегатні стани речовини, одиниці маси тіла, густини речовини; наводить приклади кристалічних і аморфних тіл, прояву дифузії в газах і рідинах; розрізняє фізичні тіла і речовини; формулює основні положення атомно-молеку¬лярного вчення про будову речовини, означення густини речовини, записує її формулу;може описати особливості руху атомів і молекул речовини в різних агрегатних станах, прояви пружності і пластичності тіл, ядерну модель атома; обґрунтувати залежність швидкості руху атомів і молекул від температури; характеризувати ознаки тіл у різних агрегатних станах, явище дифузії; пояснити атомно-молекулярну будову речовини в різних агрегатних станах, дослідні факти, що підтверджують рух і взаємодію мікрочастинок речовини; порівняти фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах; здатний спостерігати явище дифузії в газах і рідинах; вимірювати масу тіла, густину речовини; користуватися терезами, робити висновки про залежність плину явища дифузії від температури; дотримується правил зважування тіл на терезах; може розв’язувати задачі, застосовуючи формулу густини.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Після виконання проекту, учні будуть оформляти свої дослідження у вигляді презентації та блогу. Їм буде запропоновано форму для оцінювання, де кожен учень зможи визначити свій внесок та внесок кожного в дону роботу. На основі цих оцінок, а також, оцінок, одержаних при захисті своєї роботи, буду виставлено оцінку за тему. Крім того під час роботи над темою буде виконано ряд лабораторних робіт, а також на останньому уроці буде написано контрольну роботу. Виходячи з усіх цих оцінок, буде виставлена оцінка за тему «Будова речовини»

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початковому етапі роботи вчитель знайомить учнів з методом проектів, зацікавлює до роботи над вивченням даної теми з допомогоою методу проектів з допомогою буклету. Демонструючи презентацію про авторське право, знайомить учнів з законом про авторське право, дає тест про авторське право. На наступному етапі учитель заповнюється таблиця ЗХД, адже з попередніх класів, з власного життєвого досвіду, учні мають певні знання з даної теми. Далі відбувається розподіл на робочі групи, в яких розподіляються обов’язки. Вчитель вносить корективи в розподіл ролей учнів, враховуючи їх індивідуальні особливості дітей, але не ображаючи гідності жодного учня. Слід продемонструвати приклади вже виконаних проектів, для усвідомлення поставленого завдання. Учням пропонується вимоги, згідно з якими буде відбуватися оцінювання роботи, доводиться потрібні навчальні матеріали для роботи над даною темою, а також список Інтернет-ресурсів. В процесі роботи вчитель допомагає учням працювати над презентацією та блогом. Якщо робота з Інтернетом викликає труднощі, вчитель корегує цю роботу, допомагає вибрати потрібну інформацію. Вчитель створює тест на тему «Будова речовини» Як результат роботи учні демонструють блог "Агрегатні стани речовини" та презентацію «Агрегатні стани речовини». Під час роботи над проектом діти заповнюють Т-схему, що допоможе їм критично оцінити вивчений матеріал. Учні виконують [тест] в он-лайн режимі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Роженко

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики, навчальний предмет - фізика

Навчальний заклад

Городоцька гімназія

Місто\село, район, область

м. Городок, Городоцький район, Хмельницька область

Контактні дані

LUDMILAGORODOK@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.08.2012 - 27.08.2012

Місце провведення тренінгу

Городоцька гімназія Хмельницької області

Тренер

Коваленко Олена Василівна