Портфоліо Рибіної Наталії Миколаївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Назва навчальної теми

Сила Архімеда. Умови плавання тіл

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Вік учнів, клас

7 клас, 12 – 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні в процесі проекту самостійно ознайомлюються з дією сили Архімеда. Експериментальним шляхом з’ясовують, умови плавання тіл. Знаходять відповіді на питання, чи міг барон Мюнхаузен сам себе витягти з болота та чи можна пройти пішки по морю. Учні працюють двома групами.

План вивчення теми (вставити файл)

  • План вивчення теми [1]
  • План впровадження проекту [2]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводиться опитування учнів, створюється таблиця ЗХД. Впродовж роботи проводяться опитування, самостійні роботи, тести. Наприкінці роботи з учнями проводиться рольова гра, вони демонструють результати досліджень. Оцінюються їх презентації [3], таблиці ЗХД [4]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початок проекту вчитель готує шаблон онлайн презентації. [5] Даний проект передбачає вивчення теми «Взаємодія тіл. Сила». Проект розрахований на п’ять уроків. Перед початком проекту учні проходять опитування, за допомогою якого вчитель з’ясовує рівень підготовленості учнів для вивчення теми Учні знайомляться із вступною презентацією вчителя.[6] Учні розбиваються на дві команди. Перед кожною командою ставляться цілі. Перша повинна вивчити, від чого залежить сила Архімеда; друга – з’ясувати умови плавання тіл. Кожен член групи відповідає за певний вид роботи. Одні проводять досліди, другі роблять висновки, треті створюють презентацію. Друга група повинна дати відповідь на питання «Чому море як матрац?» Для цього учні: 1. Проводять досліди, з’ясовуючи, як ведуть себе різні тіла у рідині; 2. Проводять досліди, з’ясовуючи, як веде себе одне тіло в рідинах з різною густиною; 3. Роблять висновки щодо поведінки тіл в рідинах в залежності від співвідношень між силою тяжіння та силою Архімеда; 4. Роблять висновки щодо поведінки тіл в рідинах в залежності від співвідношення між густинами рідини й тіла; 5. Створюють презентацію.[7] Під час захисту проекту кожна група представляє і захищає свою презентацію, відповідає на тест.Інші групи з вчителем заповнюють форму оцінювання презентації. Результатом роботи групи буде середнє аріфметичне оцінок учнів та вчителя.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рибіна Наталія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Викладач фізики

Навчальний заклад

Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 37» Дніпропетровської міської ради

Місто\село, район, область

м. Дніпропетровськ

Контактні дані

ribinann@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 15 лютого - 28 лютого 2013 р.

Дати проведення тренінгу

15.02.2013 – 28.02.2013

Місце проведення тренінгу

МСШ № 144

Тренери

Гошкадор Наталія Олександрівна