Портфоліо Реви Тетяни Адамівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Чим дивує Південна Америка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет - географія, інші навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми – історія, біологія, екологія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Південна Америка

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Під час вивчення Теми «Південна Америка» згідно програми з географії для 7 класу, учні мають змогу створити власний проект про природу материка, виконавши завдання проекту. Впродовж виконання проекту учні шукають інформацію в Інтернеті, створюють власний блог, проводять анкетування. Вони стають дослідниками інформації і самі для себе отримують нову і важливу для них інформацію. Учні в повному обсязі використовують навички роботи з ІКТ, які дуже важливі у ХХІ столітті.

Повний План вивчення теми

План впровадження

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Вивчивши тему, учень називає: особливості географічного положення материка; наводить приклади: форм рельєфу, кліматичних поясів, внутрішніх вод, фунтів, рослинності та тваринного світу Південної Америки; взаємозв'язків країн Південної Америки з Україною; характеризує: історію відкриття та дослідження материка; типи клімату і найбільші річкові системи Південної Америки;риси населення; виявляє: закономірності поширення основних форм рельєфу та корисних копалин; пояснює: особливості розподілу температури та опадів; порівнює: особливості природних умов Південної Америки, Африки, Австралії; оцінює: сучасні екологічні проблеми, що існують на материку; показує на карті: миси: Галлінас, Фроуерд, Кабу-Бранку, Паріньяс, Горн; Карибське море; затоку Ла-Плата; протоки: Магелланова, Дрейка; острови: Вогняна Земля, Фолклендські; низовини: Амазонська, Орінокська, Ла-Платська; плоскогір'я: Бразильське, Гвіанське; гори Анди (г. Аконкагуа); вулкани: Сан-Педро, Котопахі; річки: Амазонка, Парана, Оріноко; водоспади: Анхель, Ігуасу; озера: Маракайбо, Тітікака; пустелю Атакама.

Опис оцінювання

Упродовж навчання за методом проектів вчитель постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання (наприклад мережевий опитувальник) збирає інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються; слухає дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігає за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Таке постійне оцінювання, яке починається з попереднього оцінювання знань та вмінь учнів на початку роботи в проектах і продовжується впродовж всього виконання учнями проектів називається формуючим оцінюванням. Вчитель використовуює дані з такого оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Коли вчитель регулярно залучає учнів до збору та перевірки таких відомостей про їхнє навчання, він допомагає їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Підсумкове оцінювання – це таке оцінювання, яке проводиться наприкінці навчальної теми або проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчитель може знайти слабкі місця викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно протягом майбутніх навчальних тем та вже з майбутніми учнями. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання Засобами для оцінювання учнів можуть бути списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Оцінюватимуться презентації та виступи учнів. Важливим інструментом в оцінюванні діяльності дітей є таблиця З-Х-Д.

Діяльність учнів

При вивченні теми учні виконують дослідження особливостей географічного положення материка, впливу рельєфу на клімат, причини унікальності органічного світу. Учні знайомляться з методом проектів Вступна презентація викличе в учнів зацікавлення та бажання вивчати тему. Вчитель організовує групи за їхніми інтересами. Допомагає зробити розподіл обов’язків в групі. Повідомляє час протягом якого повинна бути виконана робота. Дає завдання учням. Учні поділяються на групи або за інтересами або шляхом жеребкування. Між ними розподіляються ролі з конкретними завданнями. Вчитель за допомогою вступної бесіди, опитування та таблиці ЗХД визначає рівень попередніх знань, вмінь та навичок учнів. Під час роботи над проектами учні використовуватимуть Інтернет, як джерело інформації і найомляться з презентацією про авторське право презентація для учнів, презентація для вчителів та плагіат. Зокрема, крім літератури та документів, будуть використовувати фото та відеоматеріали. Завдання вчителя спрямувати роботу учнів в правильному руслі, допомагати у разі виникнення труднощів під час пошуку та скачування інформації з Інтернету. Під час роботи над темою вчитель використовує мережевий опитувальник. Учні дають відповіді. В блозі діляться коментарями. Вчитель створює учнівський блог як зразок для створення учнями власних блогів, допомагає їм при створені блогів, формує систему оцінювання, долучає до оцінювання учнівських проектів самих учнів. Учні оцінюють себе в своїх групах, також учні однієї групи оцінюють учнів другої групи. Вчитель визначає переважаючий навчальний стиль учнів за допомогою одного з численних опитувальників або анкет, доступних у мережі Інтернет. Потім поділяє учнів на групи, щоб у групах були представники різних навчальних стилів мислення і заповнює план впровадження.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Рева

Фах, навчальний предмет

вчитель географії

Навчальний заклад

Волочиська ЗОШ І - ІІІ ст. № 5

Місто\село, район, область

м. Волочиськ, Хмельницька область

Контактні дані

revata08@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

серпень-вересень 2012 року

Місце провведення тренінгу

Волочиська ЗОШ І - ІІІ ст. № 5

Тренери

Крутисвіт Руслан Олександрович

Пересунько Світлана Петрівна