Портфоліо Раіси Москалець з теми "Назва Тригонометрія в практичній діяльності людини"
Зміст
Назва навчальної теми
Назва Тригонометрія в практичній діяльності людини.
Основний та другорядні навчальні предмети
Геометрія, Фізика,Алгебра і початки аналізу
Вік учнів, клас
10клас, 15-16 років
Стислий опис проекту
ТЕМА:»Тригонометричні функції та їх властивості» вивчається у 10 класі.Знання,набуті учнями у 8-9 класах необхідно розширити ,систематизувати і узагальнити,показати,як їх можна застосовувати у практичній діяльності людини.Коротко (3-5 речень) опишіть навчальний проект, вказавши клас , назву теми з програми, основні види діяльності учнів, можливі учнівські ролі, які передбачаються у сценарії проекту та продукти діяльності учнів в проекті.
План вивчення теми
Оцінювання
На протязі всієї досліджуваної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати свої навички 21 століття століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи проводиться: діагностика навчальних потреб учнів, для цього використовуємоТаблицю З-Х-Д. Також проводимо діагностику рівня їх фактичних знань з теми за допомогою Опитувальника. Під час реалізації проекту проводиться анкетування для поділу учнів на групи, оцінювання вікі-статті (Контрольний список для оцінювання вікі-статті). Оцінюються самостійні письмові роботи, тестування, усні відповіді. По завершенні проекту відбувається самооцінювання, оцінювання вікі-статті, оцінювання навичок спілкування. Учням надається час та допомога для виправлення чи редагування вже створеної вікі-статті, блогу чи презентації. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі) і учнівських письмових відповідей на запитання.
Діяльність учнів та вчителя
На початку проекту. Вчитель: - проводить урок, на якому дає основні поняття тригонометрії; - готує список літератури з теми проекту; - перевіряє роботу Інтернету та потрібних комп’ютерних програми у комп’ютерному класі; - відправляє інформаційний буклет про метод проекту батькам; - проводить тестування, по результатам яких об’єднує учні у дві (або більше) групи ; - формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні: - обговорюють тему проекту, цілі, завдання; - складають план роботи групи; - розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учителем пропонується заповнити ЗХД таблицю, Опитувальник і організаційну діаграму. Вчитель демонструє Презентацію з проблемою. Разом обговорюють та оцінюють ідеї учнів які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє Приклад учнівської вікі-статті. Кожна група учнів на протязі вивчення теми проводить власне дослідження та наповнює інформацією вікі-статтю чи блог. Впродовж роботи над проектом вчитель: - консультує групи; - забезпечує групи ресурсами; - згідно плану контролює послідовність виконання проекту; - заповнює оціночні листи груп учнів Учні: - консультуються з учителем; - обговорюють проміжні результати; - оформляють проект; - звіряються з контрольними списками для презентації та інформаційного бюлетеню; - готуються до захисту; - оцінюють роботу в команді. Наприкінці роботи над проектом вчитель: - під час захисту проекту задає допоміжні питання; - оцінює проекти; - проводить опитування; - заповнює таблиці загального оцінювання; - узагальнює отримані результати за допомогою оцінювання результатів роботи групи. Учні: - проводять захист проекту; - задають один одному питання; - обговорюють проекти; - відповідають на питання вчителя.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Москалець Раїса Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчительматематики
Навчальний заклад
Харківська Спеціалізавона Школа №108
Місто\село, район, область
м.Харків
Контактні дані
moskalets1954 на mail
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15.07-19.06
Місце проведення тренінгу
М.ХАРКІВ, ХСШ№108
Тренери
ЧИГРИНОВА Ю.Є.