Портфоліо П.І. з теми "В світі графіків"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

В світі графіків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, алгебра, геометрія

Навчальна тема

Графіки.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Даний проект розрахований для учнів 7- класів. Учні будуть виконувати роль дослідників, кореспондентів, працівників лабораторії. Працюючи над темою вони зможуть застосувати здобуті на практиці знання. В процесі роботи учні будуть об’єднані в групи, кожна з яких буде мати свою частку роботи, де вони зможуть дослідити встановлені матеріали і зробити відповідні висновки. Метою проекту розширити знання учнів про функції, про вчених які внесли вклад в розвиток теми про функції, про роль функції в оточуючому нас світі. Учні класу діляться на три групи. Учні першої групи «Теоретики» досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються які вчені займалися дослідженнями про функцію, які зроблено відкриття тощо. Учні другої групи «Дослідники» досліджують інформацію про використання функції в різних галузях промисловості; економці, фізиці, медицині тощо. Учні третьої групи «Практики» проводять опитування серед батьків, вчителів, громадськості з питання «Як вони використовують на своїй роботі функцію?». Результатом проекту повинно стати:

  • Учнівські презентації з теми
  • Відеофільми, інтерв’ю
  • Буклети

Повний План вивчення теми

| План вивчення теми

Навчальні цілі

Ввести поняття функції, області визначення, області значень, способи завдання функції; розглянути функції, зазначені в програмі, їхні графіки й властивості. Учні повинні мати уявлення про функцію, аргумент і значення функції, область визначення, область значень, нулі функції, графік функції.

Опис оцінювання

До початку проекту:

На початку роботи учитель демонструє учням презентацію та проводить роботу з картками самоконтролю. Складаються критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах з якими знайомляться учні на початку роботи над проектом.


Під час проекту:

В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки у групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень за групами.


Після закінчення проекту:

Учитель оцінює проекти учнів та їхній захист. Учні проводять самооцінювання та оцінювання робіт кожної групи.

Діяльність учнів

Перед початком роботи над проектом вчитель:

  • розробляє план впровадження проекту;
  • спілкується з батьками, які приймуть активну участь в цьому проекті;
  • роздає інформаційні буклети та відповідає на запитання, що виникають.

На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням ключове запитання.

Учні при перегляді презентації вчителя дізнаються про способи об’єднання в групи, завдання для кожної групи та яким чином оцінюється результативність навчання. Вчитель проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту. Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Під керівництвом вчителя учні вчаться розробляти презентації . Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через запропоновані вчителем форми оцінювання. Упродовж вивчення теми учні використовують декілька ресурсів для спільного навчання та співпраці, також вчаться розв’язувати задачі, будувати графіки функцій. Для перевірки засвоєння ними навчального матеріалу вчителем розроблені тести, самостійні роботи, опитувальники, експрес – контролі. Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання. Запропонувати учням відповісти на це запитання у їхньому блозі. Вчитель проводить консультації після уроку та у дистанційному режимі. Вчитель на уроках проводить опитування, надає завдання для виконання за темою проекту та обговорює з учнями форми представлення результатів навчальної діяльності. Вчитель проводить обговорення та виставляє оцінки за результатами навчальної роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шилєнкова Олександра Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Одеський НВК №13

Місто\село, район, область

м. Одеса, Суворівський район, Одеська область.

Контактні дані

shad2010@rambler.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.2012 – 23.08.2012

Місце провведення тренінгу

Одеський НВК №13

Тренери

Зикова Віта Анатоліївна