Портфоліо П.І.Б. з теми "Здоровий спосіб життя – основа для щасливого майбутнього людини!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Здоровий спосіб життя – основа для щасливого майбутнього людини!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний предмет – основи здоров’я. Інші предмети – фізична культура, біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

7 клас. Тема за Державною програмою : «Життя і здоров’я людини».

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

7клас. Спосіб життя та здоров’я. У ході роботи над проектом з цієї теми триває розмова з учнями про здоровий спосіб життя. Підліток повинен розуміти «Здоров’я», як одну з провідних життєвих цінностей. Перед початком роботи над проектом вчитель оформлює дозвільну документацію. Учням формулюється тема проекту, роздаються буклети, демонструється вхідна презентація, учні поділяються на групи. Кожна група отримує завдання і отримує З-Х-Д. Учитель для кожної групи ставить завдання та пояснює, що він очікує від кожної групи. Учні І групи повинні створити презентацію, ІІ групи – листівку, ІІІ група відеоролик, буклет. Учні отримують від вчителя корисні поради, отримують корисні посилання на сайтах за даною темою. В процесі виконання проекту вчитель консультує, направляє та оцінює учнів. По закінченню роботи над проектом заслуховується виступ груп, закінчується заповнення З-Х-Д, обговорюються тематичні питання учнями всього класу.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

З’ясувати сутність поняття «здоров’я» та «здоровий спосіб життя». Навчити дотримуватись принципів здорової життєдіяльності, сформувати у учнів поняття про те що найповніший взаємозв’язок між способом життя і здоров’ям виражається в понятті здоровий спосіб життя, розвивати вміння самостійно мислити, обговорювати різні ситуації, раціонально розв’язувати проблеми, критичне ставлення до звичок, які шкодять здоров’ю людини,брати участь у дискусії, робити висновки, виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. Сприяти активізації пізнавальної діяльності учнів, здійснювати пошукову, дослідницьку діяльність на основі спільної праці учнів. За підсумками вивчення теми учні (по групах) повинні створити і презентувати кінцеві інтелектуальні продукти:

        Група І: створити презентацію 
        Група ІІ:   відеоролик  
        Група ІІІ : буклет

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На протязі всієї навчальної теми проводиться оцінювання , щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване анкетування що до ключового запитання та його обґрунтування , вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки щоб використати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорення їх докладно на індивідуальних та групових консультаціях. Окрім всього також проводиться заповнення таблиць З-Х-Д, отримують буклети, переглядають проблемні плакати, ілюстрації, відеоролики, Крім того проходять тест «Здоровий спосіб життя»

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку створення проекту вчитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів використовуючи для цього буклет, перш за все потрібно отримати дозвіл від батьків на відкриття електронної поштової скриньки для учня, потім організувати заповнення форми строго слідуючи інструкціям щодо конфіденційності учня та форми батьківського дозволу для публікації робіт учнів в мережах Інтернету. Учитель знайомить учнів з темою проекту у вигляді презентації, які теж є активними учасниками при обговоренні даної теми та питань, які висвітлює вчитель, переглядаючи проблемні ілюстрації, плакати, відео ролики, заповнюють таблицю З-Х-Д, проходять анкетування та тест опитування. Завдання поставлені для учнів як спільні, так і окремі для кожної групи розміщені на блозі, який створив вчитель. Це дасть змогу вчителю на відстані слідкувати за ходом проекту, та учням задавати питання вчителю і обговорювати проблемні ситуації , які можуть у них виникати під час дослідження. Спільні завдання: - В прцесі своєї прєктної діяльності знайдіть відповіді на питання : • Як ви розумієте поняття - спосіб життя? • Як ви розумієте поняття «Здоровий спосіб життя»? • На що спрямовує людину«Здоровий спосіб життя»? • Що таке здоров’я? • Які умови впливають на здоровий спосіб життя?

Учні формують три групи і кожна группа отримує своє завдання: Завдання для Групи №І 1. Шукає у бібліотеці, на сайтах Інтернету інформацію про здоровий спосіб життя? 2. Отриманні результати дадуть змогу заповнити таблицю, та створити презентацію за результатами своєї роботи? 3. Для пошуку інформації в Інтернеті учні можуть скористуватися наступними веб- посиленнями, які для них (готує і заготовляє вчитель). Завдання для Групи №2 1. Шукає у бібліотеці, на сайтах Інтернету інформацію про шкідливі звички? 2. Отримані знання дадуть змогу розібратися, якої шкоди завдають організму людини шкідливі звички, та створити відеоролик. 3. Для пошуку інформації в Інтернеті учні можуть скористуватися наступними веб- посиленнями, які для них (готує і заготовляє вчитель). Завдання для Групи №3 1. Шукає у бібліотеці, на сайтах Інтернету інформацію про корисні та шкідливі звички? 2. Отримані знання дадуть змогу розібратися, які корисні звички є основними компоненти здорового способу життя , а які звички є пагубними (шкідливими) для здоров’я і життя людини та випустити буклет з цієї теми. 3. Для пошуку інформації в Інтернеті учні можуть скористуватися наступними веб- посиленнями, які для них (готує і заготовляє вчитель). Після закінчення виконання свої роботи, всі групи демонструють свої дослідження, усі кінцеві результати розміщують на сайті Здоровий спосіб життя. Групи оголошують проблему, яка булла поставлена перед ними, свої проведені дослідження та отримані результати , вказують шляхи вирішення проблеми, По завершенню роботи над проектом у класі проводиться дискусія ,при цьому вчитель виступає в ролі фасилітатора : Питання які можна розглянути у ході дискусії: - Чи може людина змінити свій власний стан здоров’я? - Що означає самому відповідати за своє здоров’я ? - Чи може людина формувати свій здоровий спосіб життя? - Про які корисні навички ви дізналися? - Які з них допомагають Вам у Вашому житті? - Який спосіб життя може вплинути на майбутню долю людини? - Так від кого чи від чого залежить життя людини? - Чи має людина вибір? - Як здоровий спосіб життя допомагає Вам у навчанні? - Визначтесь, чого бракує у вашому житті для досягнення успіху? Як це можна надолужити? З метою виявлення відношення учнів до актуальної проблеми здоров’я людини по завершенню проекту пропонуємо пройти тест/опитування «Обирай здоровий спосіб життя»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Барановська Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

учитель основ здоров'я, основи здоров'я

Навчальний заклад

Одеська ЗОШ № 44

Місто\село, район, область

м. Одеса, Суворовський район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08-23.08.2012

Місце провведення тренінгу

Одеська ЗОШ № 44

Тренери

Харчук Тетяна Анушаванівна