Портфоліо Піхтєрєвої Світлани з теми "Комп'ютерні мережі. Основи Інтернету. Служби і ресурси Інтернету."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Комп'ютерні мережі. Основи Інтернету. Служби і ресурси Інтернету.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

14-16

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з предмету Інформатика програми 9 кл. теми № 7 Комп’ютерні мережі. Основи Інтернету. Служби і ресурси Інтернету. Основний вид діяльності учнів - групова робота. Перед початком роботи над проектом презентуються ідеї проекту, учні проходять вхідне тестування з теми. За результатами тестування, обраними ролями в проекті, учні розбиваються на групи. Для кожної групи розробляються основні питання, уточнюються ролі учнів в групі, завдання кожної групи і кожного учня. Учні знайомляться з вимогами Держстандартів та планів з обраної теми, критеріями оцінювання і розпочинають роботу над проектом.

 Основна  діяльність  учнів – пошук та аналіз інформації по  будові мережі Інтернет та її основним сервісам. Можливі  учнівські ролі – аналітик, дизайнер, пошуковець, режисер. 

Продукти діяльності будуть представлені у вигляді презентації, публікації, відео кліпу.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початковому етапі роботи над проектом учні визначаються з темою майбутнього проекту. Вчитель проводить вхідний контроль знань за допомогою тестів (опитувальника), таблиць ЗХД. За його результатами формуються групи учнів для роботи над проектом, розподіляються їх ролі.

Перед початком  роботи над проектом учні переглядають вчительську публікацію для представлення  особливостей методу проектів та Вчительську презентацію ідей  проекту, створену вчителем, визначають Основні  питання та форму  презентації  результатів роботи.

Група 1 Збирає інформацію про основні сучасні інформаційно-комунікаційні засоби, які дозволяють зберігати і ефективно поширювати знання та нову інформацію, досліджує їх принципи роботи і основні можливості, створює їх класифікацію;

Група 2 учні знаходять інформацію про способи пошуку інформації в мережі Інтернет і основні інформаційні ресурси комп’ютерних мереж, досліджує сервіси мереж та їх можливості;

Група 3 досліджує основні небезпеки, що загрожують користувачам при роботі в мережах, аналізує поради що до безпечного користування Інтернетом і на їх основі розробляє правила безпечної роботи в мережах;

Група 4 збирає інформацію про сучасні антивірусні програми, аналізує їх основні можливості та характеристики,умови застосування, вартість, ефективність, та на основі цієї інформації розробляють рекомендації що до вибору найефективніших способів захисту ПК. На першому етапі роботи над проектом учні вивчають під керівництвом вчителя Держстандарти, вимоги програм та критерії оцінювання з обраної теми, аналізують їх та враховують при складанні плану роботи над проектом, уточнюють ролі та завдання для кожного учасника проекту.

Наступний етап – це пошук, відбір та опрацювання матеріалів з теми. Перед початком пошуку інформації в мережах, вчитель знайомить учнів з правилами безпечного використання Інтернету, законами про захист авторських прав, відповідальністю за плагіат, отримує дозволи від батьків на роботу в мережах.

Пошук інформації та її відбір учні виконують за планом, орієнтуючись на документи: Контрольний список для оцінки веб сайтів та Критичне оцінювання сторінок Інтернету учнями середніх і старших класів. Вчитель відслідковує просування учнів в оволодінні темою, виконує моніторинг успіхів за допомогою формуючого оцінювання та он-лайн опитування.

Учні на кожному етапі аналізують свої досягнення і виправляють недоліки, фіксуючи свої дії в журналах спостережень. На заключному етапі роботи над проектом учні використовують надані вчителем інструкції і шаблони презентацій для оформлення результатів досліджень, наприклад у формі учнівської презентації.

Оцінювання робіт відбувається кількома способами: демонстрація і захист роботи, само оцінювання, взаємооцінювання всередині групи, взаємооцінювання іншими групами за наданими на початку критеріями, оцінювання вчителем( або експертом).

Вчитель на останньому етапі роботи проводить вихідний контроль у формі аналізу кінцевого проекту та таблиць ЗХД учнів. Разом з учнями підводить підсумки і допомагає сформулювати висновки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Піхтєрєва

Фах, навчальний предмет

вчитель Інформатика

Навчальний заклад

КЗО ліцей природничого навчання

Місто\село, район, область

м. Жовті Води Дніпропетровської обл.

Контактні дані

SvetValent04@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

4.02 - 16.02 2013 р.

Місце проведення тренінгу

КЗО ліцей природничо-наукового навчання м. Жовті Води Дніпропетровської обл.

Тренери

Вітюк Ганна Юріївна