Портфоліо Пінчук Іванни з теми: "Вчені розщепили атом, тепер атом розщеплює нас"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Ядерна енергетика. Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики.»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет – фізика, дотичний предмет – інформатика,українська мова.
Вік учнів, клас
14-15 років, 9 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект розрахований для учнів 9 класу з фізики. Тема за програмою – «Ядерна енергетика. Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики.». В ході роботи над проектом учні об’єднуються у три творчі групи. Кожна група отримує завдання, яке їм необхідно дослідити та представити свій результат на відкритому уроці.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти формуючого оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, вислідкувати прогрес у навчанні, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, відображати увесь навчальний цикл. Перед початком проекту учитель використовує ЗХД – схеми та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання з теми. Впродовж проекту вчитель надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці проекту учні заповнюють ЗХД – таблицю,учитель перевіряє здобуті знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається презентація проектів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту вчитель зустрічається з батьками для обговорення подальшої діяльності дітей. З учнями 9 класу вчитель проводить вступне заняття та демонструє стартову презентацію. За допомогою презентації вчитель ознайомлює учнів з завданнями проекту. Обговорюючи ключове питання «Чи потрібна ядерна енергетика» та тематичних питань проекту, та подальша діяльність учнів. Учні самостійно заповнюють таблиці ЗХД. Для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань:
1 група - Чому виникла необхідність використання ядерного палива?Результат роботи – презентація.
2 група - Які сфери використання ядерного палива? Результат роботи – вікі-стаття .
3 група - Які існують альтернативні джерела енергії, їх переваги та недоліки? Результат роботи – блог.
Кожна група, отримавши завдання разом з вчителем планує свою діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів в мережі Інтернет, попередньо ознайомившись з інструкцією вчителя за законом про авторське право. Учитель веде спостереження за роботою груп, ставить їм питання, робить нотатки про хід обговорення, планування, відслідковує прогрес у навчанні, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самоспрямування у навчанні. За додатковою інформацією учні звертаються до бібліотеки, до матеріалів кабінету фізики, хімії, учнів старших класів. Наприкінці проекту учитель проводить перевірку знань за допомогою опитувальника «Ядерна енергетика» Завершиться навчальний проект обговоренням проблемного (ключового) питання. Вчитель пропонує учням відповісти на ключове запитання, надає їм свої коментарі, відбувається обговорення всім класом, щоб кожна група змогла поділитися своїми відповідями. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування: усного та за допомогою ІКТ.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Іванна Пінчук
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики, фізики, математики
Навчальний заклад
Пристайлівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад
Місто\село, район, область
с.Пристайлове, Лебединський район, Сумська область
Контактні дані
ivannap86@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
09.09.2013-15.09.2013