Портфоліо Пікули Івана Йосиповича на тему "Спорт - це здоров’я"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Спорт - це здоров’я

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізична культура, інформатика, основи здоров'я

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вміння, навички та фізичні якості які необхідні для успішної самореалізації у майбутній професії (відповідно до обраного профілю чи омріяної професії)

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис

Навчальний проект для учнів 10 класу з предмета «Фізична культура» відповідно теми програми з фізичної культури для 10-го класу «Вміння, навички та фізичні якості які необхідні для успішної самореалізації у майбутній професії (відповідно до обраного профілю чи омріяної професії)» тема проекту «Спорт - це здоров’я». Проект розрахований на два 45 хвилинних уроку та виконання домашнього завдання. Завдяки участі у проекту учні крім того, що ознайомляться з основними поняттями фізичної діяльності та здоров’я, також будуть мати змогу по новому поглянути на омріяну професію та свій фізичний, психічний та соціальний стан. Впродовж виконання проекту будуть використовуватися між предметні зв’язки з інформатикою, основами здоров’я.


Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1. В учнів будуть розвиватися уміння аналізувати, осмислювати, та опрацьовувати данні про фізичний розвиток відповідно до обраної професії

2. В учнів будуть формуватися навички створювання презентації та блогу, які будуть затребувані у майбутньому житті.

3. В учнів будуть формуватися усвідомлення власного навчання та свої потреб до освіти.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Система оцінювання включає в себе три етапи:

На першому етапі проводиться мозкова атака оцінюються початкові знання з даної теми. Форму З-Х-Д та організаційну діаграму з приводу, що необхідні для успішної самореалізації у майбутній професії? заповнюють під час вступної презентації вчителя. За допомогою даної презентації учні поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності, готується план проекту.

З-Х-Д

[Презентація вчителя]

На другому етапі учні 1 групи готують відео і фото журнали, які дають учням уяву про наступну роботу, 2 група презентацію про Фізичний розвиток, необхідний для успішної самореалізації у майбутній професії 3 група готує блог про вплив здоров’я на вибір професії. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. Для кожної групи створюється блог для рефлексії. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учнів на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Проводяться консультації, під час яких використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.

Самооцінювання спільної роботи

Оцінювання групової презентації

На третьому етапі демонстрація групової діяльності, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проектів та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться взаємооцінювання та рефлексія.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На першому занятті учні приймають участь у мозковому штурмі розподіляються на групи, відповідають на питання: Що таке фізичний розвиток?, Що таке працездатність?, Які професії потребують високого фізичного розвитку?, Чому фізичні якості важливо ураховувати при виборі майбутньої професії? Заповнюють форму З-Х-Д, організаційну діаграму з приводу, що необхідні для успішної самореалізації у майбутній професії? під час вступної презентації вчителя. За допомогою даної презентації учні поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності. Ознайомлюються з матеріалом оцінки веб-сайтів, готують план проекту використовуючи форму допомоги учням у плануванні та зразок плану. Отримують домашнє завдання, яке включає себе використання веб-ресурсів та 1 група: підготовку відео і фото журналів, 2 група: готують презентацію та порт фоліо, 3 група підготовлюють блог користуючись формами сценарій блогу та переліком елементів для блогу. Всі групи рефлексують на створеному учителем блозі за необхідністю використовуючи підказки щодо написання рефлексії.


Оцінка веб-сайтів

Опитувальник

Список використаних джерел

Правила роботи за комп’ютером

На другому занятті учні презентують свої результати проектної діяльності, проводять взаємооцінювання використовуючи форми оцінювання групової презентації, самооцінювання спільної роботи, та заповнюють форму відгуку від однокласників проводять рефлексію. В процесі діяльності над проектом учні складають та використовують блог, на googl-документах складаються та редагуються групами презентації. Завдяки блогу, та googl-документам вчитель має змогу відслідковувати процес ознайомлення з темою корегувати надавати коментарі та направляти у потрібному напрямку, консультувати, давати поточну оцінку групам за їхню роботу.

В ході виконання домашнього завдання 1 група: готує відео і фото журнали, 2 група: готує презентацію та портфоліо, 3 група готує блог. У блозі учні прописують питання для обговорення, роблять посилання на статті, анкетування проводять соціальне дослідження та відбірку професій професій де важлива висока фізична працездатність та недуже. Всі учні проводять рефлексію на блогі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пікула Іван Йосипович

Фах, навчальний предмет

вчитель фізичної культури

Навчальний заклад

Ільцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Ільці, Верховинський район, Івано-Франківська Обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.06.12-22.06.12

Місце провведення тренінгу

Ільцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Гуцинюк Василь Іванович