Портфоліо Пшенічнікової Наталії Олександрівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Чему учит природа?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія та архітектура

Вік учнів, клас

11 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розроблений для учнів 11 класу. Назва теми «Біоніка». Основні види діяльності учнів: робота на уроці, робота з підручником, додатковим матеріалом. Учні при виконанні проекту займаються збором даних по темі проекту, під керівництвом учителя проводять систематизацію та обробку даних, оформляють презентацію, та після закінчення проекту учні показують та захищають свій проект. Після закінчення проекту учні мають власними зусиллями під керівництвом вчителя здобути нові знання вміння та навички, зробити презентацію проекту, та захистити її. Результатом діяльності учнів є знання основних біологічних законів, особливостей будови жівіх организмів.

План вивчення теми (вставити файл)

  • план проекту [1]
  • план впровадження [2]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та [опитування учнів https://docs.google.com/document/d/1SYD2d0SGnyDfAKY_6dOUXL7giyuWiABP-DdMmk3lDpo/edit%7C]щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією. Учні виконують контрольний тест для створення блогу для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в [журналах спостережень https://docs.google.com/document/d/1SYD2d0SGnyDfAKY_6dOUXL7giyuWiABP-DdMmk3lDpo/edit%7C] та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання блогу та форму для зворотного зв’язку для здійснення учнями самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для [оцінювання https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AizpiYdANraAdFowd0s2bl9qSGVONzA3V1lyQ3hjVEE#gid=0%7C]та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання блогу проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту презентує учням тему, цілі, завдання,пропонує шляхи їх реалізації і повідомляє яким повинний бути кінцевий продукт. За допомогою опитувальника вчитель з‘ясовує рівень підготовки учнів до участі у цьому проекті, їх інтереси, уподобання, бажання виконувати певні завдання. Після цього учні розподіляються на групи ( за здібностями, але з урахуванням бажань учнів). Кожна група отримує завдання, контрольні списки, форми оцінювання передбачених видів діяльності. Учні, отримавши завдання, знайомляться з деталями, розподіляють обов’язки, складають план виконання завдань, враховуючи час. Після цього починається дослідницька робота в групах. Для полегшення виконання завдань учитель надає учням додаткові матеріали: відео, ссилки на безпечний навчальний ресурс, шаблони і т. і. Під час виконання досліджень передбачається активне використання учнями і вчителем ІКТ – технологій, залучення навчального веб - ресурсу. При цьому вчитель нагадує учням про етичне використання інформаційних джерел, авторське право. Використовуються самооцінювання, взаємооцінювання, оцінювання роботи в групі. Групи виконують наступні завдання: 1 дослідницька група: • визначають поняття «біоника»; • з’ясовують взаемозв'язок між будовою живих организмів і функціональним навантаженням. 2 аналітична група: • Обробляють матеріал зібраний попередньою групою • створюють презентацію • презентація кінцевого продукту на «Тижні біології» у школі. 3 група – фото режисери: • оформлюють роботи. Наприкінці роботи учитель узагальнює і оцінює діяльність кожного учня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пшенічнікова Наталія Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Біолог, викладач предмет:біологія, психологія

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа №2 м.Дніпропетровськ

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

natulyaap@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 10 грудня - 22 грудня 2012

Місце проведення тренінгу

м.Дніпропетровськ сш №144

Тренери

Гошкадор Наталія Олександрівна