Портфоліо Пустовойтової Юлії з теми "Злочини тоталітарних режимів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Чи можна виправдати роль насильства в історії?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України,всесвітня історія,інформатика, українська література

Вік учнів, клас

11 клас, 15-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У ході виконання проекту в учнів формуємо цілісне розуміння суті різних форм насильства у історії ; допомогти їм усвідомити наслідки війн та революцій в історії суспільства; розкрити роль насильства в історії та сформувати негативне ставлення до його застосування в наш час; визначити трагічні наслідки насильницького втручання в історію нашого народу; показати співвідношення революцій і реформ, розкрити соціальні механізми реформування суспільства; допомогти учням усвідомити що лише шляхом цілеспрямованого здійснення соціальних реформ, а не через застосування насильницьких методів, Україна зможе досягти успіху у подальшому розвитку; розвивати вміння аналізувати та співставляти факти, робити самостійні висновки, відстоювати свою позицію; виховувати громадянську активність та соціальну відповідальність , демократизм і гуманізм.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми «Злочини тоталітарних режимів» використовуються різні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення та продукти учнівської діяльності. Оцінювання відбувається впродовж всієї навчальної теми. ЗХД схеми, асоціативний кущ та online – опитувальник допомагають відслідкувати індивідуальні навчальні потреби учасників, форми оцінювання для блогу wiki – статті та презентації, описують критерії для їх створення.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту перед учнями вчитель ставить ключове питання : «Чи можна виправдати роль насильства в історії ?», проводить бесіду про те, що життя людини постійно зв'язанe з насильством та демонструє стартову презентацію. Спосіб вирішення державних, міжособистісних, національних проблем з позиції сили став традиційним. Звично звучать слова: "правий той, хто сильніший”, "переможця не судять". Сильна воля, сильна влада, сильна рука - сила завжди має в нашій свідомості позитивне забарвлення: сильний - значить гідний поваги. Отже, сила - це гарна якість, це добро, це благо. Інша справа насильство. Насилувати, примушувати, неволити - "дія образлива, незаконна, свавільна" , записано у словнику В.Даля, тобто дія, що примушує робити щось усупереч своїй волі, бажанню, потребі. Провести границю між "ненасильницьким" застосуванням сили і власне насильством не представляється можливим. Запитує, які ж є форми насильства у історії, яку роль воно відіграє у історії на думку різних теоретиків та ідеологів насильства, які наслідки для людства та нашого народу, зокрема, мали війни та революції? Чи можна виправдати роль насильства в історії? Вчитель демонструє стартову презентацію. Учні індивідуально заповнюють таблицю ЗХД. Клас разом з учителем обговорюють тематичні питання проекту та ставить завдання для дослідження. Учні об’єднуються в малі групи для виконання завдань: група «Істориків» створюють презентацію «Голокост – дорога смерті», група «Дослідників» відповідають за збирання інформації, яка розкриває питання «Голодомор – людина чи природа», група «Науковців» створюють wiki – статтю та знаходять інформацію «Війна – стратегія чи тактика ?».Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя , здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомлюється з інструкцією вчителя та законом про авторське право. При цьому використовуються графічні схеми, контрольні списки, розкадрування. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить нотатки, Хід обговорення, розв’язання поставлених завдань допомагає учням у спільній роботі та сприяє формуванню навичок ХХІ століття у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Пустовойтова

Фах, навчальний предмет

вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Охтирська (вечірня) змінна школа ІІ - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Сумська область

Охтирський район

м. Охтирка

Контактні дані

gygatata@gmaii/com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-24.02.2013

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів № 5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївнаа