Портфоліо Прокопишиної Людмили Іванівної на тему "Олімпізм та геніальність теореми Піфагора"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Олімпізм та геніальність теореми Піфагора

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія. Тема:»Теорема Піфагора» Математика,історія,фізика,фізична культура.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Трикутники.Теорема Піфагора

Вік учнів, клас

12-13 років. 7 клас.

Стислий опис

Тема :»Олімпізм та геніальність теореми Піфагора»7клас. Види діяльності учнів:дослідницька діяльність,доведення та розв’язування задач, міні-проект.Ролі учнів:історики,видавці,практики,теоретики. Учні створили презентацію,дослідили цікаві факти з життя Піфагора

Презентація

Публікація

Презентація "Олімпізм та геніальність теореми Піфагора"

Публікація "Створення проекту"

Повний план вивчення теми

Проект

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі. • формування усвідомлення учнями математичних знань як важливої невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями і методами математики як універсальної мови науки і техніки, ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності; • інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їх логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією, діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань тощо; • опанування учнями системи математичних знань і вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також необхідні у повсякденному житті і достатні для оволодіння іншими шкільними предметами та продовження навчання. Таким чином, математичні знання і вміння розглядаються не стільки як самоціль, а як засіб розвитку особистості школяра, забезпечення його математичної грамотності як здатності розуміти роль математики в світі, у якому він живе, висловлювати обґрунтовані математичні судження і використовувати математичні знання для задоволення пізнавальних і практичних потреб. Крім того, вивчення математики має сприяти формуванню загальнонавчальних умінь, культури мовлення, чіткості і точності думки, критичності мислення, здатності відчувати красу ідеї, методу розв’язання задачі або проблеми, таких людських якостей, як наполегливість, сила волі, здатність до переборення труднощів, чесність, працелюбство та ін. Незамінні можливості математики у вихованні алгоритмічної культури як здатності діяти за заданим алгоритмом, а також самостійно конструювати нові алгоритми на основі аналізу й узагальнення послідовності виконуваних операцій і дій, що ведуть до шуканого результату

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Методи оцінювання, спрямовані на виявлення інтересів і досвіду самих учнів , постановки навчальних цілей, спостереження за успіхами (лист для оцінювання вікі статті, аналіз роботи у блозі), контролю розвитків розумових умінь високого рівня ( рубрики з оцінювання математичних знань), рефлексії навчання протягом усього навчального циклу (лист оцінювання "Мої успіхи"). Головними критеріями оцінювання узагальнюючого є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. За підсумками роботи кожної групи вчителем ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скоригувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Для виконання робіт учнями розроблені дидактичні матеріали. Після завершення роботи над проектом проводиться круглий стіл, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід і т.д. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статтю, публікації, реферати.

Опитувальник учня

Журнал успішності учнів

Журнал опитування учнів у діаграмах

Таблиці З-Х-Д

Критерії оцінювання wiki сторінки

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації (див. файл в папці Портфоліо) та прикладів робіт учнів. • Учні обирають партнерів для виконання проекту. Вчитель визначає кожну з груп,як групу істориків,теоретиків практиків та видавців. • Почати “мозкову атаку” пошуку можливих тем для дослідження.

День 2 • Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем. • Пошук своїх тем та матеріалів в Інтернеті та збір історичних даних. Робота з енциклопедичними матеріалами. День 3 • Учні опрацьовують зібрані матеріали.

• Учні розраховують прогнозування на майбутнє. День 4 • Учні проводять опитування 5-9класів чи хотіли б вони вивчати геометрію• Учні опрацьовують результати опитувань і створюють діаграми, доповнюють даними з Інтернету (при необхідності ).

Дні 5 та 6 • Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) • Учні створюють PowerPoint презентації чи інформаційні бюлетені , чи веб-сторінки. Див. форми з вимогами.

День 7 • Учні презентують свій кінцевий продукт всьому класу. Час на кожну презентацію – приблизно 5 хвилин.

WIKI сторінка учня 3

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Прокопишина

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики. Математика, фізика.

Навчальний заклад

Верхньоясенівська ЗОШ I-III ступенів

Місто\село, район, область

с.Верхній Ясенів Верховинський район Івано-Фванківська область

Контактні дані

Jseniv-scoll@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18 06-22 06 2012 року

Місце провведення тренінгу

Верхньоясенівська ЗОШ I-III ступенів

Тренери

Маляр петро Іванович