Портфоліо Присяжної Ірини з теми:"Визначення основних видів забруднення навколишнього середовища"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Визначення основних видів забруднення навколишнього середовища

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Вік учнів, клас

12-13 років,7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми «Екологічні проблеми материків та океанів.Визначення основних видів забруднення навколишнього середовища.7 клас». з курсу географія.Основний вид діяльності-групова робота.Можливі учнівські ролі-журналісти,статистики,дослідники,історики,екологи. Продукт діяльності-презентація,блог.

Робота над проектом дасть можливість учням добре вивчити основні види забруднення навколишнього середовища,звернути особливу увагу на забруднення своєї місцевості. Під час роботи над проектом передбачається виконання дослідження,обробка та збір інформації по забрудненню навколишнього середовища, аналіз забруднення навколишнього середовища за певний проміжок часу. В своїй роботі учні зможуть використовувати Інтернет для добору необхідної інформації, читатимуть додаткову друковану літературу, будуть навчатися аналізувати різноманітні джерела інформації, вибирати необхідне, давати відгук на роботу інших учасників.

Публікація про метод проектів

Вчительська презентація ідей проекту

Документ для фасилітації

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання,щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів,навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи З-Х-Д- схеми. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організовано обговорення ключового запитання. Учні з самого початку роботи над проектом використовують контрольний список для презентації , в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання,відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів,та онлайн опитувальника знань учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учням запропоновано використовувати Форму оцінювання презентації проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1-й день Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження та заповнення учнями формуючого опитувальника «Визначення основних видів забруднення навколишнього середовища.», з допомогою якого визначається бажання учнів працювати у проекті.

Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Чи ми можемо сприяти позитивним змінам? Та оголошуються тематичні питання проекту: Забруднення повітря . Забруднення води . Забруднення грунтів . Проблеми забруднення грунтів . Проблеми радіоактивного забруднення. Райони екологічного лиха.

Під час дослідження учні об `єднаються в чотири групи. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів. Перша група працює з дослідження забруднення повітря насамперед свого населеного пункту. Друга група працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження забруднення водойм. Третя група досліджує забруднення грунтів та проблеми їх вирішення. Четверта група характеризує проблеми радіоактивного забруднення та райони екологічного лиха. Кожна група після дослідження аналізує дані у вигляді діаграм, графіків, таблиць,схем та презентацій.

1-й тиждень Вчитель роздає інструкції та документ з фасилітації ( план вивчення теми), інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет., учитель роздає Контрольний список для оцінки веб - сайтів. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на блозі , що створено для розміщення проміжних результатів. Блог створюють учні для збирання та систематизації інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, в якому організовується співробітництво учнів всередині окремої групи, з іншими однокласниками. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання.

2-й тиждень Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності за допомогою запропонованої вчителем форми презентації. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють у вигляді учнівської презентації. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навиків мислення високого рівня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Присяжна

Фах, навчальний предмет

Вчитель,географія

Навчальний заклад

КЗО Ліцей природничо - наукового навчання

Місто\село, район, область

місто Жовті Води, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29 жовтня - 10 листопада 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Ліцей, місто Жовті Води

Тренери

Вітюк Ганна Юріївна