Портфоліо Поповської Юлії з теми: «В'язання гачком»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

В'язання гачком.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання,образотворче мистецтво,історія,хімія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Технологія виготовлення виробів з волокнистих матеріалів,плетених гачком.Проектування та виготовлення виробів,плетених гачком.

Вік учнів, клас

12-13 років,7 клас

Стислий опис

Ознайомлення з виробами, плетеними гачком;видами волокнистих матеріалів,інструментами та пристосуваннями необхідними для роботи;технологією в'язання гачком.Під час роботи над проектом учні вибирають виріб для проектування; досліджують та аналізують вироби-аналоги;складають план роботи над проектом;підбирають інструменти й матеріали;виготовляють виріб; презентують проект.

Повний План вивчення теми

Первинний інструктаж БЖД.Плетіння гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва.Вироби,плетеі гачком. Матеріали для роботи:природні та штучного походження (синтетичні).Інструменти для плетіння.Добір гачків і ниток(пряжі).Прийоми роботи гачком.Основні елементи плетіння гачком:початкова петля,повітряра петля,ланцюжок,півстовпчик,стовпчик,стовпчик з накидом,їх умовні позначення.Схеми для плетіння гачком.Виготовлення виробів,в'язаних гачком.Особливості догляду за плетеними виробами з натуральрих матеріалів(прання.підкрохмалювання,сушіння,прасування).Остаточна обробка виробу.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після виконання проекту в учнів повинні бути сформовані такі знання та навички: називають види виробів плетених гачком; знають методи проектування;вміють підбирати потрібну для проектної роботи інформацію з використанням ІКТ; характеризують,вчаться підбирати матеріали для в’язання; знають інструменти та пристосування для в’язання гачком; вміють підбирати гачки відповідно до ниток; вміють працювати з гачком; знають основні елементи плетіння гачком; знають правила техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог; вміють читати схеми;розраховують кількість петель і рядів для виконання окремих деталей; виготовляють виріб із дотриманням правил безпечної праці; з’єднують деталі між собою;виконують остаточну обробку виробу; оздоблюють виріб; контроль якості виробу та усувають виявлені недоліки; виконують ВТО виробу; презентують свої роботи.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На уроках трудового навчання контрольно-оцінювальна діяльність передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнем в результаті якої отримуємо об’єктивну інформацію про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до предмета і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з анкетуванням, спостереження за навчальною роботою учнів) форм та засобів оцінювання. Головний метод, що застосовується протягом вивчення заданої теми-це метод тренувальних вправ, творче фантазування.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту вчитель знайомить учнів з вчительською публікацією та презентацією. Розпочинаємо роботу із діагностики навчальних потреб учнів, визначаємо їх обізнаність з даної теми. В ході вивчення теми учні: знайомляться з історичною довідкою щодо виникнення мистецтва в’язання гачком;досліджують та знайомляться з видами виробів, плетених гачком; знайомляться та характеризують матеріали, необхідні для в’язання гачком; знайомляться з інструментами та пристосуваннями, необхідними для роботи; знайомляться з технологією плетіння; виконують тренувальні вправи по виконанню основних елементів; виготовляють та оздоблюють нескладний виріб; презентують виріб. Під час роботи над проектом: здійснюється розподіл учнів по групам; розподіл ролей в групах;працюють з інформаційними джерелами з метою визначення об’єкта проектування; розробляють ескізи; підбирають інструменти і матеріали для роботи; планують роботу з виготовлення виробу; виготовляють виріб з дотриманням правил техніки безпеки; оформляють відповідну документацію; виконують економічні розрахунки; розробляють рекламний проспект; презентують виріб.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Поповська Юлія

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22-30 вересня 2012

Місце провведення тренінгу

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради

Тренери

Стромило Іван Миколайович