Портфоліо Попович Г.Ю. з теми "Таємниця афоризмів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Таємниця афоризмів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

предмети Українська мова, українська література, світова література, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Українська мова 5 клас: "Крилаті вирази, афоризми як різновиди фразеологізмів. Фразеологічні словники".

Вік учнів, клас

5 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Під час цього проекту учні повинні дослідити крилаті вислови української мови. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. П'ятикласники мають з'ясувати, які слова називаються крилатими, їхнє значення у мові, визначити основні джерела походження, сферу їх найбільшого поширення. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, користуючись літературою, інтернетом. У процесі розробки проекту учні створюють публікацію, презентацію та учнівський веб-сайт, потім демонструюють свій проект батькам, школярам.

Повний План вивчення теми

[1]

Навчальні цілі

В результаті проекту учні повинні закріпити й узагальнити знання учнів з теми «Крилаті вирази, афоризми як різновиди фразеологізмів. Фразеологічні словники»; • Учні збагачують свої знання крилатих висловів, складають збірку найбільш вживаних виразів. • Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми «Крилаті вислови української мови». • Розвинути комунікативні навички. • Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних. • Розвиток вміння робити висновки. • Розвивають навички мислення: аналіз та оцінювання за критеріями. • Розвиток вмінь аргументувати та доводити свою думку. • Розвиток навичок публічного виступу. • Вчаться сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги.

Опис оцінювання

Оцінювання учнів буде проходити рейтинговим способом, на основі розроблених критерій оцінювання.

Діяльність учнів

Модуль 3: Учні ознайомлюються з учительською презентацією, що містить ключові питання проекту, запрошення до роботи в проекті. Презентація вчителем проекту. Учні переглядають презентацію проекту та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання своїх робіт. Об’єднуються у групи по 5 осіб за уподобанням та планування дослідження. Модуль 4: Розподіл обов’язків учнів у групі Проведення опитування серед однолітків за запропонованою вчителем схемою. Визначення рівня знань відомих висловів української мови. Кожна група досліджує різні джерела виникнення крилатих слів. Створюються спільні документи з редагуванням, презентації з проміжними висновками по тому чи іншому напрямку дослідження. Учасники роблять висновки. Розміщують на вікі-сторінках матеріали про крилаті вислови. Модуль 5: Пошукова робота з української мови по темі «Крилаті вирази, афоризми як різновиди фразеологізмів. Фразеологічні словники». Перегляд веб-ресурсів, що запропонував вчитель, та пошук інших ресурсів із заданої теми.

Модуль 6: Систематизація знань афоризми Аналіз та оцінювання веб-ресурсів. Визначення веб-сайтів з найбільш достовірною інформацію.

Модуль 7: Висновки зроблені на основі опрацьованих матеріалів та пов’язані з поставленою проблемою. Підведення підсумків роботи та підготовка до презентації результатів.

Модуль 8: розробка презентації[2]. Модуль 9: Оформлення публікацій Модуль 10: Захист робіт

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Попович Галина Юріївна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови

Навчальний заклад

Топорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

С.Топорівці, Городенківського району, Івано-Франківської області.

Контактні дані

popovuchgal@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21.08.2012

Місце проведення тренінгу

Топорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Попович Мирослав Михайлович