Портфоліо Полтавської Олени з теми: "Комп'ютерні мережі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Комп'ютерні мережі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика та технології

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконується учнями 9 класів. Назва теми «Комп’ютерні мережі». В ході проекту учні вдосконалють навички аналізувати та синтезувати отриману інформацію, створювати інформаційні об’єкти.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми "Комп'ютерні мережі"

План впровадження проекту на тему "Комп'ютерні мережі"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням ЗХЯД та обговорення основних питань теми при перегляді вступної презентації учителя, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами здійснюють самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Наприкінці роботи над проектом проводиться опитування, робота з контрольними списками та захист створеного блогу. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту плити. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми.

Діаграма

Оцінювання презентації

Самооцінювання прикладу учнівської роботи

Перелік елементів блогу

Опитування щодо забезпечення диференціації

Умови, за якими метод проектів буде ефективним

Таблиця планування оцінювання

Форма оцінювання

Оцінювання публікації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед проведенням проекту вчитель повинен пересвідчитися, що всі учні вміють користуватися Інтернет-ресурсами, виявити учнів, які вміють створювати презентації для подальшого розподілу на групи. Учитель створює вступну презентацію та інформаційний буклет для залучення учнів до участі в проекті.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Заняття 1

Вчитель повідомляє навчальну тему учням. Розповідає, що учні будуть робити протягом 6 тижнів, що створять власний проект, проведуть дослідження в групах. Учні об’єднуються в чотири групи, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Результати роботи оформлюють у вигляді презентацій або публікацію. Наприкінці роботи над проектом учні створюють блог.

Заняття 2

Вчитель демонструє вступну презентацію, обговорюють її з учнями, ЗХЯД. У процесі перегляду презентації учні записують ключове, тематичні та змістові питання. Групи одержують завдання.

Фасилітація 1, 2

Заняття 3

Учні мають знайти інформацію, відповідаючи на наступні запитання: що називають комп’ютерною мережею, яке призначення комп’ютерних мереж, які є типи комп’ютерних мереж, які пристрої необхідні для організації мережі, яке призначення основних протоколів мережі, як пояснити терміни робоча група, домен, користувач.

Заняття 4

Перед учнями ставиться наступне завдання, щодо пошуку інформації в мережі Інтернет, а саме відповіді на питання: яке призначення найпоширеніших служб Інтернету, як пояснити терміни гіпертекстовий документ й гіперпосилання, веб-сторінки й веб-сайту. Журнал досліджень Посилання на використані ресурси Інтернету

Заняття 5

Учні проводять дослідження з питань яких правил потрібно дотримуватися для безпечного використання всесвітньої мережі, проводять моніторинг діяльності учнів в мережі.

Заняття 6

В ході своєї діяльності учні створюють свій блог. Створили публікацію.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Полтавська

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 53

Місто\село, район, область

м. Харків

Контактні дані

pollena21@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25-29 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Харківська загальноосвітня школа I-III ступенів № 10 Харківської міської ради Харківської області

Тренери

Фесенко Олена Вікторівна

Токар Андрій Михайлович