Портфоліо Позднякової Наталії Олександрівни з теми " Вітаміни і краса поряд з нами"
Зміст
Назва проекту
" Вітаміни і краса поряд з нами "
Навчальна тема ( як записано у програмі)
Вегетативне розмноження. Регенерація у рослин. Ріст і розвиток рослин.
Вік учнів, клас
12-14 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Під час реалізації проекту учні отримають інформацію про різні способи вегетативного розмноження рослин ( зокрема полуниці) у природі й у господарстві. Дізнаються про нові екологічно безпечні технології вирощування полуниці ( гідропоніка). Ознайомляться з досвідом агрономічної діяльності ровесників у Росії ( агрокласи) та досвідом роботи британської організації суспільного блага «Маленькі садоводи». В процесі дослідницької діяльності застосують знання процесів росту і розвитку рослин для обґрунтування прийомів вирощування культурних рослин. Отримають практичні вміння розмножувати полуницю вегетативним способом і вирощувати рослину в домашніх умовах ґрунтовим способом і методами гідропоніки. Візьмуть участь у конкурсі самих оригінальних гідропонних систем, самих економічних гідропонних установок, найкращих способів оформлення горщиків для вирощування рослин.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Під час реалізації проекту учні : •отримують знання щодо способів вегетативного розмноження рослин у природі й господарстві, щодо зв’язку рослин з іншими компонентами екосистеми, впливу умов середовища на розвиток і життєдіяльність рослин; •розвивають вміння використовувати теоретичні знання для розв’язання практичних задач; •використовують методи наукового дослідження та формують дослідницькі уміння; •формують вміння розмножувати рослини вегетативним способом; •вчаться створювати власні й унікальні для кожного учасника інтелектуальні продукти; •набувають навичок до самостійної роботи з різними джерелами інформації, розвивають вміння застосовувати інформаційні технології для оформлення результату своєї діяльності ( презентації); •вчаться використовувати соціальні мережеві сервіси ; •вчаться інтелектуальному спілкуванню у вікі- вікі; •підвищують рівень екологічної культури.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. На першому занятті вчитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу форми3-Х-Д[1]. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. А також вчитель знайомить учнів з формою «Я -розумію». У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення оцінювання. У процесі роботи учні працюють із формою «Я – розумію!» та записують свої відповіді та описують процес та результати досліджень у Журналі спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації ( продукту). Учні працюють за формою «Я – розумію!»та записують результати до журналів спостережень, у такий спосіб здійснюється само оцінювання роботи над проектом. Оцінювання результатів дослідження, блогу, підсумкової презентації[2] та інформаційного бюлетеню[3] відбувається за відповідною формою. Після завершення проекту з метою виявлення ставлення до результатів проекту використовується Опитувальник. Також він дасть змогу у непрямий спосіб виявити чи всі засвоїли результати проекту. Учні перевіряють правильність ведення Журналів спостережень[4] за формою.
Діяльність учнів та вчителя
ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП Вчитель повинен пересвідчитись у наявностів учнів базових знань та вмінь задля цього демострує власну презентацію, яка висвітлює базові питання теми, проводиться мозкова атака. Також з метою виявлення наявних знань та визначення навчальних потреб учнів використовується форма «З-Х-Д». Учням пропонуються ключове та тематичні запитання, через обговорення запитань встановлюється конкретна проблема. ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЕТАП. Учні об’єднуються у групи, спільно обговорюють питання, відбувається постановка питань групам. Вчитель надає учням список корисних посилань за заданою темою для пошуку інформації і Інтернеті. Також дітям демонструється шаблон Журналу спостережень.
І група – «Біологічна основа та способи вегетативного розмноження» ІІ група – «Мінеральне живлення рослин. Методи гідропоніки. Досліди Сакса і Кнопа» ІІІ група – «Технології вирощення полуниці в домашніх умовах» Отримані результати учні оформлюють у вигляді слайдів для спільної презентації, готують інформативні бюлетені. Учитель готує матеріал та обладнання для проведення практичної роботи. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЕТАП. Група І демонструє результати дослідження у вигляді файлів для презентації. Група ІІ демонструє посадку полуниці методами гідропоніки за інструкцією, що міститься в розробленому нею інформативному бюлетені. Група ІІІ демонструє посадку полуниці у грунт за власноруч розробленою інструкцією. РЕФЛЕКСІЯ. У кінці уроку учні працюють із документом «Я – розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати, заповнюють Журнал спостережень. Учні розміщують у блозі результати свого дослідження із рекомендаціями друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх з отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили експеримент.[5] Результати також заносяться до Журналів спостережень. В ході виконання проекту буде оцінюватися робота учнів на блозі за допомогою форм. Також відбувається взаємооцінювання учнів у своїй групі.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія Позднякова
Фах, навчальний предмет
Вчитель біології
Навчальний заклад
Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 Одеської міської ради Одеської області
Місто\село, район, область
м.Одеса,Суворовський район
Контактні дані
natal.krasilova2010@yandex.com
Адреса навчального закладу:
65069, вул. Кримська, 56 а
Тел.:
+380(48)755-39-14 +380(48)755-39-12 +380(48)712-00-92 +380(482)52-84-51
e-mail: school_14_od@mail.ru
Відомості про тренінг
Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"
Дати проведення тренінгу
13.08.2012 - 17.08.2012
Місце проведення тренінгу
Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №40 Одеської міської ради Одеської області
Тренери
Желязкова Світлана