Портфоліо Подлєсних

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Excel.Графіки біоритмів".

Буклет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика.

Математика.

Українська мова

Навчальна тема

"Excel.Графіки функцій"

Вік учнів, клас

17 років, 11-а клас

Стислий опис проекту

Даний проект розробляють учні 11-го класу з теми «Excel.Графіки біоритмів». Учні збирають та опрацьовують інформацію про вплив біоритмів людини на своє особисте життя та майбутнє своїх однокласників та випускників ліцею. Для цього вони роблять опитування. З’ясовують найбільш позитивні дні для складання заліків, написання контрольних робіт, для складання екзаменів ЗНО. Досліджують біоритми видатних поетів та письменників, якщо відомі дати написання творів, дата смерті. Для спілкування створюють блоги або сторінки на WIKI. Про хід дослідження та його результати інформують громаду через шкільну пресу та сайт ліцею. Потім оформлють таблиці фізичного, емоційного та інтелектуального стану та аналізують їх, роблять рекомендації по плануванню діяльності учнів протягом місяця.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми


План виконання проекту

Навчальні цілі

• В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про шляхи досягнення успіху. • Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти самий оптимальний інструмент, що задовольняє конкретну потребу. • Формування вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. • Формування розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах.

Опис оцінювання

графік оцінювання

Оцінювання Web

Оцінювання блогу

Тест

оцінювання в проектному навчанні


Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою самостійної роботи. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту. Учням, що мають проблеми в навчанні надається додатковий час для виконання завдання по створенню презентації за даним шаблоном, їх об’єднують в групи з сильнішими дітьми, ведеться щоденник із термінами щоденного виконання завдань, підтримують учні-консультанти. Обдарованим учням надаються додаткові завдання з аналізу біоритмів видатних поетів та письменників, вивчається їх стан під час створення відомих творів та аналізується день смерті, створюється додаткова презентація

Діяльність учнів і вчителя

Презентація Біоритми

Шаблон Презентації

Дослідження учнів

блог учителя


блог учня

Перед оголошенням про початок роботи над проектом, вчитель з’ясовує, якими знаннями володіють учні при вході в проектування за допомогою розробленої самостійної робот из теми «Excel. Графіки функцій». Вчитель знайомить учнів з методом проектів і використовує для цього буклет, в якому про метод все розписано. Далі презентує тему проекту. Ставить ключові та тематичні питання. Далі проводить обговорення наступних питань: • Чи можна за допомогою графіків функцій проаналізувати повсякденне життя людини та вплинути на розвиток подій? • Що ви знаєте про біоритми? • Які дані необхідні для будови графіку біоритмів? Вчитель знайомить учнів з документом для фасилітації. Учні об’єднуються в дві групи – статисти і практики за бажанням. Кожна група отримує завдання і складає план реалізації цього завдання з часовою градацією. Складають щоденники виконання роботи та картки успіху, в яких в процесі виконання роботи будуть прописувати свої успіхи в досягненні поставленої мети. Статисти – проводять опитування групи випускників. Роблять висновки про відповідність графіка біоритмів реальному стану учнів.. Практики Створюють графіки біоритмів для групи випускників, аналізують отримані результати, складають свої пропозиції. Разом створюють презентацію за відповідним шаблоном та електронний документ – блог, на якому розміщують всі етапи роботи над проектом, свої роздуми з питання «Як стати успішним і що нам в цьому допоможе» і роблять висновки. Як результат – захист проекту та представлення блогу, на якому розміщені всі матеріали проекту, для обговорення однокласникам і всім, кому не байдуже їх майбутнє.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Подлєсних Людмила Олександрівна

Фах, навчальний предмет

математика

Навчальний заклад

Павлоградський міський ліцей

Місто\село, район, область

місто Павлоград

Контактні дані

ludamilochka1653@gmail.com

Про мене

Люблю спілкування, в гарному настрої співаю, вирощую кімнатні фіалки, люблю вчитися

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ

Intel.Навчання для майбутнього, V 3.0

Intel.Навчання для майбутнього, V 10.1