Портфоліо Повіреної Валентини Олександрівни з біології

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Зелений одяг школи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконується в рамках програми вивчення біології в 7 класі з теми «Різноманітність рослин. Голонасінні». Під час роботи над проектом учні знайомляться з поняттям «екологія», вивчають істотні ознаки голонасінних окремих видів, досліджують роль дерев (голонасінних та покритонасінних) – як основного постачальника кисню та окраси природи, з’ясовують їхнє значення в природі та житті людини, проводять інвентаризацію видового складу та досліджують стан рослин всіх зелених насаджень, що ростуть на пришкільній ділянці, складають правила поведінки людей щодо збереження «зеленого одягу Землі». Проект передбачає як групову (учні працюють в малих групах) так і індивідуальну роботу учнів над окремими частинами (учні: збирають матеріал, працюють з літературою та іншими джерелами, безпосередньо виконують проект; вчитель: спостерігає, координує, підтримує, сам є інформаційним джерелом). В процесі роботи над проектом учні досліджують проблему, шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати цільовій групі з місцевої спільноти (батькам, одноліткам, громаді).

Буклет

Povirena1-2202.jpg Povirena2-22022013.jpg

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту: Перед початком роботи з метою визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про голонасінні провела анкетування на рівень визначення обізнаності і зацікавленості темою. Окрім всього проводиться заповнення таблиці ЗХД та створюється Асоціативний кущ

Демонстрація презентації учителя, направлена на формування оцінювання в рамках проекту. Організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Вчитель наголошує про авторське право, демонструє презентація про авторське право.

З самого початку роботи над проектом кожна група отримує та використовує Контрольний список планування проекту, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.

Впродовж роботи над проектом: Направлення на пошук інформації в інтернеті. Оцінюючі листи для груп (створення публікаціїї, блогу.) Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень, бесід з учнями та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.

Наприкінці роботи над проектом: Бланк «Коментарі та відгуки» контролю за діяльністю інших груп учнів.

Підсумкова конференція та обговорення.

Критерії, по яким можна провести підсумкове оцінювання всього проекту. В процесі роботи критерії можна коректувати.

Таблиця «ЗХД».

Для підведення проміжних підсумків перед конференцією вчитель проводить опитування учнів , використовуючи опитувальник .

Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, усний виступ.

ЗХД

Асоціативний кущ

Презентація учителя

«Коментарі та відгуки»

Контрольний список планування проекту

Опитувальник.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів та батьків про метод проектів та навички 21 століття.

Для кращого розуміння та усвідомлення інформації про голонасінні, учні будуть вчитися уважно читати текст, обговорювати його з елементами аналізу. Для ознайомлення із зразками додаткової літератури та формування стійкої мотивації до вивчення біології учні будуть знайомитись з фотографіями та цікавими фактами про голонасінні рослини. Для виявлення рівня осмислення тексту учні пройдуть тестування.

1 - етап Учні переглядають Учительську презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації, занотовують питання, які виникли. Вчитель відповідає на питання учнів, які виникли у них під час ознайомлення з презентацією. Учні обговорюють ключові та тематичні запитання проекту. Вчитель виявляє початкові знання учнів з теми за допомогою карт З-Х-Д та асоціативного куща, проводиться планування роботи в групах. Учні об’єднуються в три групи: «Екологи», «Журналісти», «Практики». Групи збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі, тощо. Під час пошуку інформації учні використовують критерії оцінювання сайтів та використовують таблицю посилань на інформаційні ресурси.

2-етап Учні знову працюють з учительською презентацією. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.Вчитель знайомить учнів з поняттям "авторське право", демонструє відповідну презентацію. Проводиться конференція «Природа і ми», в ході якої учні закріплюють знання щодо голонасінних рослин своєї місцевості сосни та ялинки, визначають їх значення для людини, приходять до висновку, що бути природі другом – це не тільки посадити дерево на пришкільній ділянці чи в своєму саду, а й не знищення ялинок під час новорічних свят. Проміжне оцінювання та самооцінювання, коректування планів роботи в групах. Створення публікації, презентації та блогу.

3 - етап Журналісти проектують зміст публікації ст.1 ст 2, вставляють цифровим фотоапаратом фото;займаються її дизайном та оформленням. Екологи створюють презентацію "Зелений одяг нашої школи". Практики працюють над створенням блогу, залучають однокласників до коментарів. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту.

4- етап Демонстрація Учнівська презентація, Учнівська презентація та Учнівський блог, створених різними групами супроводжується оцінюванням, де відслідковується процес роботи над проектом. Захист проекту на відкритому уроці. Подання публікації, блогу. Для завершення навчальної теми учні повертаються у своїх журналах знову до Ключового запитання: Як відчути себе господарем свого міста? та дивляться, чи змінилася їхня відповідь під час вивчення теми. Проводиться конференція, під час якої проводиться оцінка та аналіз проекту. Вчитель виставляє та коментує оцінки. Під час проведення розглядають, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки, обмінються думками та подальшого розвитку їх мислення. Рефлексія – остаточне заповнення таблиці «З-Х-Д" . Нагородження дипломами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Повірена Валентина Олександрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

НВО - ліцей НІТ м. Дніпродзержинська

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область

м.Дніпродзержинськ

Контактні дані

Povirena7@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг проводиться в рамках програми "Відкритий світ" з 9.00 до 17.30 годин кожного дня у 309 аудиторії

Дати проведення тренінгу

18.02.2013 - 23.02.2013

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський інститут післядипломної освіти

Тренери

Грекова Вікторія Сергіївна

Харчеко Наталія Ігорівна