Портфоліо Поволоцької Наталії з теми "У світі казок"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

У світі казок

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська та світова література, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Народна і літературна казка"

Вік учнів, клас

10-11 років, 5 клас

Стислий опис

Вчитель починає з взаємооцінювання, яке покаже, що учні знають про проблему. Наприклад, за допомогою асоціативного куща або бесіди, або анкетування. Для визначення вхідних знань ініціює обговорення питань. У результаті учитель готує список навчальних цілей, розрахований на різні рівні підготовки учнів. Щоб отримати відповіді на основні питання навчальної теми вчитель використовує мозкову атаку, під час якої учні визначають найважливіші питання для дослідження теми. Учні об’єднуються у малі групи для розв’язання цих питань. Вчитель надає чіткі рекомендації щодо управління своїм навчанням у вигляді конкретних списків. Учитель проводить співбесіди, консультації ( індивідуальні або групові),які дозволяють корегувати навчальну діяльність учнів. Вчитель просить учнів оцінити свої знання самостійно та робити записи під час роботи, щоб учні могли контролювати своє розуміння матеріалу. Учитель використовує організацію дискусії ,щоб з’ясувати як учні володіють зібраним матеріалом та можуть цим оперувати. Після дослідження своєї проблеми, учні готуються до захисту своїх проектів. На етапі завершення проекту учитель оцінює учнівські роботи., аналізує роботу відповідей учнів, щоб зрозуміти як вони опанували тему.

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні повинні: знаходити описи зовнішності фантастичних істот, аналізувати їх. Оцінювати вчинки персонажів із позицій гуманізму; розрізняти персонажів — носіїв добра і зла; коментувати прояви добра і зла, зображені в казках, і в сучасному житті; уміти пояснювати народні уявлення про добро і зло, красиве і потворне, смішне і страшне (на основі текстів казок); уміти висловлювати власні міркування про зміст казок, проводити аналогії з сучасним життям; учні після вивчення теми повинні представити у вигляді презентацій, статей; учні демонструватимуть можливість ефективно співпрацювати у групі з метою демонструвати завдання; розвинуть і удосконалять вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично оцінювати та творчо використовувати для вирішення проблем

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Вчитель починає з стартового оцінювання, яке покаже, що учні знають про проблему. Наприклад, за допомогою асоціативного куща Асоціативний кущ або бесіди, або анкетування. Для визначення вхідних знань ініціює обговорення питань. У результаті учитель готує список навчальних цілей, розрахований на різні рівні підготовки учнів. Щоб отримати відповіді на основні питання навчальної теми вчитель використовує мозкову атаку,а також показує учням презентацію Учительська презентація під час якої учні визначають найважливіші питання для дослідження теми. Учні об’єднуються у малі групи для розв’язання цих питань. Вчитель надає чіткі рекомендації щодо управління своїм навчанням у вигляді контрольних списків Контрольний список для рефлексії в проекті. Учитель проводить співбесіди, консультації ( індивідуальні або групові),які дозволяють корегувати навчальну діяльність учнів. Вчитель просить учнів оцінити свої знання самостійно та робити записи під час роботи, щоб учні могли контролювати своє розуміння матеріалу. Після дослідження свого питання, учні готуються до захисту своїх проектів учнівська презентація. На етапі завершення проекту учні створюють власні казки, спираючись на отримані знання про них. Учитель оцінює учнівські роботи, аналізує казки, щоб зрозуміти як вони опанували тему.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту учитель демонструє стартову презентацію, пояснюючи переваги методом проектів. На початку вивчення теми учитель ініціює обговорення питання «для чого у світі існують казки?». Учні висловлюють свої припущення. Методом мозкової атаки обирають питання для дослідження. Малюють асоціативний кущ щодо поняття «казка». Учні об’єднуються у групи для дослідження обраних питань. Перша група дізнається про походження казок та створює за результатами дослідження учнівську вікі-статтю учнівська wікі-стаття. Друга група досліджує казки народів світу, знаходячи спільне та відмінне у них. Своїми думками та ідеями учні діляться в учнівському блозі Учнівський блог проекту "Різниця між темами казок у різних народів світу". Третя група з’ясовує проблему боротьби добра і зла у казках та створює учнівську презентацію з теми дослідження. Четверта група опитує вчителів, батьків, дідусів і бабусь з питання «навіщо у світі існують казки?», узагальнює відповіді, розробляє опитувальник для однокласників з теми проекту опитувальник для учнів Опитувальник для учнів. Усі учні класу створюють власні казки. Підсумки проекту підводяться на останньому уроці навчальної теми, де діти презентують свої здобутки та відповідають на ключове питання проекту управління моїм проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Поволоцька

Фах, навчальний предмет

українська література, світова література

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

місто Конотоп

Контактні дані

povolozka@gmail.сom

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.2012.-26.08.2012

Місце провведення тренінгу

КЗОШ №7 ім. Григорія Гуляницького

Тренери

Герасименко Н.В., Ніколаєнко С.П.