Портфоліо Побережної Оксани з теми

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва навчальної теми

Інтерактивне спілкування

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основи роботи на ПК, Машинопис, Технології комп"ютерної обробки інформації, навчальна практика, Основи роботи в Інтернет, Інформаційні технології

Навчальна тема

Оператор комп"ютерного набору 11 клас.

Розділ Інтерактивне спілкування

Вік учнів, клас

11 клас 17-18 років

Стислий опис

На початку вивчення навчальної теми «Інтерактивне спілкування» учням демонструються служби обміну миттєвими повідомленнями; доцільність форумів; різноманіття соціальних мереж; наголошується на правила етикету інтерактивного спілкування. Під час занять по цій темі наголошується про авторські права, та демонструється презентація; пропонується учням виконати навчальний проект, для цього розбиваю учнів на три групи, кожній з яких пропонується певна підтема з даної теми. Це проект-практична робота результатом їхньої діяльності буде вивчення шкільної та світової практики роботи в програмах для інтерактивного спілкування.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

план впровадження

Навчальні цілі

В учнів старших класів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для учнів молодших класів. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про основні програми обміну миттєвими повідомленнями, інтерактивних чатів, тематичних інтернет-форумів; Учні навчаться переконливо демонструвати принципи функціонування служб обміну миттєвими повідомленнями; правила етикету інтерактивного спілкування; принцип функціонування форуму Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість програм для інтерактивного спілкування Учні зможуть визначати та складати стислий опис правил користування програмами

Опис оцінювання

Оцінювання на початку проекту відбувається за допомогою таблиці ЗХД, організаційної діаграми. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Продовж проекту вчитель проводить консультації. Оцінювання впродовж роботи над проектом відбувається за допомогою форм і контрольного списку групової роботи у проекті. На кінцевому етапі учні демонструють результат проекту, який оцінюється формою.

Діяльність учнів

Перед проектом вчитель учням пропонує опитування.

Заняття 1 Вчитель демонструє учням буклет про [1]метод проектів. Говорить тему проекту. Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання (Чи потрібно людині в 21 ст. інтерактивне спілкування?). Вчитель показує учням вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань:

Як впливає інтерактивне спілкування на формування особистості? Яке майбутнє інтерактивного спілкування?

Які додаткові можливості Ви би добавили до програм інтерактивного спілкування?

Учні повинні заповнити ЗХД і організаційну діаграму. Вчитель пояснює поняття миттєвого повідомлення; правила етикету інтерактивного спілкування; принцип функціонування форуму; Вчитель наводить приклади програм обміну миттєвими повідомленнями; інтерактивних чатів; тематичних інтернет-форумів; Вчитель показує як: реєструватися у службі обміну миттєвими повідомленнями; завантажувати та встановлювати програму; налаштовувати параметри облікового запису в програмі обміну миттєвими повідомленнями; знаходити співрозмовників і запрошувати їх до мережі обміну миттєвими повідомленнями; налаштовувати списком контактів; надсилати й отримувати повідомлення; надсилати й отримувати файли в програмі обміну миттєвими повідомленнями; реєструватися й спілкуватися в чаті; реєструватися в інтернет-форумі; брати участь в обговореннях на інтернет-формуах. Вчитель учням пропонує учням документ для фасилітації.

Заняття 2 Вчитель об’єднує учнів в три групи. Кожна група отримує своє завдання:

1 група: зареєструвується в форумах і чатах. Додають свої дописи. Почитати найбільш цікаві теми, фіксувати свої спостереження у проекті.

2 група: зареєструватися у програмах-месенджерах, підключити нові контакти, спілкуватися з різними людьми, пересилати і приймати файли від своїх контактів.

3 група: зареєструватися в соціальних мережах у яких ви ще не зареєстровані Проводять дослідницьку роботу: підраховують скільки учнів школи використовують: форуми і чати, програми-меседжери, соціальні мережі. Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють дозвіл на використання інформаційних ресурсів.

Заняття 3 Учні повинні класифікувати та аналізувати методи інтерактивного спілкування, для цього учні з різних груп коротко розповідають про результати спостережень та опитувань як в школі так і з різних джерел з Інтернету. Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані і обчислення на адресу вчителя. Вчитель обговорює обчислення в чаті. Протягом дослідження вчитель роздає учням форму оцінювання для дослідження. Учні ствроюють порівняльну діаграму. Учні повинні передбачити негативний і позитивний вплив інтерактивного спілкування, скласти звіт Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи. Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.

Вікі-стаття з теми "Інтерактивне спілкування"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Побережна

Фах, навчальний предмет

викладач спец.дисциплін, Оператор комп"ютерного набору

Навчальний заклад

спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с.Васильківці,

Місто\село, район, область

с.Васильківці, Гусятинського району, Тернопільської області

Контактні дані

тел. 097 707 12 16

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 вересня - 15 вересня 2012

Місце провведення тренінгу

м.Тернопіль, ТОКІППО

Тренери

Босий Ігор Михайлович