Портфоліо Петровської Ольги

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дизайн календаря

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Комп'ютерний дизайн, для спеціалізованих класів. Інформатика

Вік учнів, клас

9 клас, вік 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні будуть розробляти дизайн та створять спільний настінний календар плакат, що буде розміщений в холі школи. Основну роботу вони будуть виконувати в графічних редакторах CorelDraw та Photoshop, частково фотографії, з визначними подіями, можна використати з сайту школи та зробити нові. Крім того учням необхідно буде запропонувати один або кілька варіантів ескізів оформлення календаря, варіанти композиційного рішення, колірне рішення та поєднання функціональності і художнього рішення. Діти будуть шукати в мережі інформацію про дизайн календарів та способи їх оформлення.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» у розділі підготовка до 1 заняття. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель повинен пересвідчитись чи засвоїли учні раніше вивчені навички роботи в графічних редакторах, розуміють поняття графічний редактор, векторне зображення, календар, дизайн. Для цього учитель демонструє власну презентацію 1 або 2. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні шукають у мережі Інтернет назви приклади видів календарів, найбільш популярний їх дизайн. Учні, за допомогою встановлених раніше програм (корел драв) роблять ескізи календарної сітки, і пропонують свій варіант композиційного рішення, відповідно до обраного стилю та дизайну оформляють кожний місяць календаря. Аналізуючи отримані результати, обирають типи колірних рішень та поєднання функціональності і художнього рішення. Разом з учнями обговорюєм отримані результати та робимо висновки який дизайн буде найдоцільнішим. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні створюють блог, до якого розміщають результати своїх рішень із рекомендацією своїм друзям також подумати над варіантом рішення. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу. Учні об’єднуються у групи, розподіляють ролі. На наступному етапі групи пропонують та обговорюють з вчителем експеримент, відбирають потрібний матеріал. Учням пропонується створити власний блог, де відбуватиметься активне обговорення даного проекту. На даному етапі проекту учні отримують групові завдання, з урахуванням бажань та інформаційного матеріалу за темою проблеми, обмінюються думками, визначають відповідальну особу. Проводять фінальну роботу над календарем, отримують результати, узагальнюють їх, висловлюють власні думки у вигляді учнівських публікацій, які розміщують на інтернет-сторінці проекту ”Дизайн календаря”.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Петровська Ольга Андріївна

Фах, навчальний предмет

Комп'ютерний дизайн

Навчальний заклад

Заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей №7 Вінницької міської ради»

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02-10.2014 року

Місце проведення тренінгу

Заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей №7 Вінницької міської ради»

Тренери

Пойда Сергій