Портфоліо Петрової Лариси з теми "Досягни мети – презентуй світ, в якому ти живеш!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Досягни мети – презентуй світ, в якому Ти живеш!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект з інформатики інтегрований з мистецтвознавством та українською мовою

Навчальна тема (як записано в програмі)

Створення й показ слайдових презентацій

Вік учнів, клас

Навчальний проект призначений для учнів 10 класу

Стислий опис проекту

Даний навчальний проект призначений для учнів 10 класу, з теми: «Створення й показ слайдових презентацій» (навчальна програма для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, рівень стандарту), працюючи над даним проектом учні здобудуть практичних навичок у галузі інформаційних технологій і за короткий проміжок часу навчитися достатньо професійно створювати блог, основою якої є логічний аналіз послідовності відображення матеріалу, можливих питань і добре продумані репліки для коментаря. Успішність блогу залежить від того, наскільки ретельно перед його створенням було продумано та враховано такі фактори: мета, аудиторія, зміст.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

пояснює:

• поняття та призначення комп’ютерних презентацій; • правила вибору стильового оформлення слайдів презентації; • принципи дизайну слайдів презентації; порівнює:

• властивості слайдових та потокових презентацій;

описує:

• призначення й можливості програмних засобів, призначених для створення презентацій; • спосіб застосування ефектів анімації до процесу змінення слайдів та об’єктів на слайдах; • способи показу презентацій у різних програмних середовищах;

вміє:

• створювати презентацію за допомогою майстра, з шаблону, на базі іншої презентації та з пустих слайдів; • розробляти структуру презентації; • добирати стильове оформлення презентації та дизайн слайдів; • додавати до слайдів текст і зображення та настроювати їх параметри; • додавати до об’єктів на слайдах анімаційні ефекти; • настроювати анімаційні ефекти змінення слайдів; • зберігати презентацію в різних форматах і відтворювати її як у середовищі програми розробки презентацій, так і за допомогою інших засобів.

Опис оцінювання

1. До початку проекту проводиться:

a. Діагностика навчальних потреб учнів

b. рівня їх фактичних знань учнів з теми

2. Під час проведення проекту проводиться:

a. анкетування для групування учнів та розподілення ролей

b. відслідковування ходу виконання роботи

c. контроль за дотриманням вимог до блогу

3. По завершенню проекту проводиться:

a. Визначення само спрямованості навчання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проекту. Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі двох графічних схем та таблиці З-Х-Д, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування. Під час заповнення учнями таблиці З-Х-Д вчитель переглядає результати виконання завдань 1 і 2, з’ясовуючи рівень підготовленості учнів, з урахуванням комп’ютерного тестування Вчитель формулює завдання для різних груп на основі даних отриманих в он-лайн опитувальнику. Формує різноінтелектуальні групи з урахуванням результатів домашнього анкетування множинного інтелекту. Під час проведення дослідження Перед початком практичної роботи учні отримують від вчителя контрольний листок самооцінки блога, за яким постійно відслідковують відповідність блогу критеріям подальшого оцінювання їх роботи. Учні виконують дослідження. Учні створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог своєї групи, де записують сформульований ними план дослідження, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результат, а також сформульовані висновки. Використовують блоги для ведення журналу проведення дослідження. Для забезпечення спільної роботи, для формулювання узгоджених висновків дослідження, для обговорення підготовки підсумкового звіту, розподілення обов’язків та представлення звіту, надсилання власних матеріалів учні використовують Skype. Отримавши результати експериментальної діяльності, учні знаходять в Інтернеті узагальнені матеріали з теми, зберігають знайдені відомості, зображення в папці своєї групи, записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел. Знаходять зображення, адреси ресурсів зберігають в списку посилань, зберігають посилання у своїй групі на БобрДорб. Після знаходження результатів вносять в журнал виконання проекту дані, по яких вони здійснили пошук: ключові слова, кількість знайдених ресурсів, власна оцінка ролевантності пошуку. По завершенню роботи над дослідженням учні заповнюють форму само оцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень. Для оформлення результатів вчитель надає учням шаблон звіту. В домашній роботі учні виконують завдання (те що не робили на уроці). Для виконання домашнього завдання вчитель надає презентацію, в який ставить проблемні та уточнюючі питання, послідовні відповіді на які і будуть складати план виконання та отримання висновків проекту. Завершується проект підготовкою звіту та презентації, у цей термін вчитель організовує он-лайн консультації по групах. Вчитель розвиває навички само спрямованості учнів у навчанні, використовуючи різні інструкції.


ЗХД

СТАРТОВА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Опитувальник

Приклад проектної діяльності учнів - wiki-стаття "Презентація – засіб психологічного впливу на людину"

ОЦІНЮВАННЯ вікі статті

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Петрова

Фах, навчальний предмет

ІКТ

Навчальний заклад

Сумський ОІППО

Місто\село, район, область

м. Суми

Контактні дані

sitniklarisa@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

грудень 2011

Місце провведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна